İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç’te koronadan son 24 saatte 1 kişi yaşamını yitirdi ve 792 de yeni vaka tespit edildi. Şimdiye kadar 14 986 ölüm vakası ve 1 165 194 de vaka kayıtlara geçti. Hastanelerden 7 894 kişi iyileşerek ayrıldı ve yoğun bakım ünitelerinde 24 kişinin tedavisi sürüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 441 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell İsveç’te salgının tekrar hız kazanacağını tahmin etmediğini söyledi. Covid-19 ya da varyantları İngiltere’de tekrar sorun olmaya başladı. Halbuki İngiltere en fazla aşı uygulaması yapan ülkelerin başında geliyordu.

İsveç halkını aşılamaya devam ediyor. 16 yaş ve üstüdeki kişilerden 7 229 925 ( % 84,6)’i 1.doz, 6 835 369 ( % 80)’u da 2.doz aşı oldu. Okullarda 12-15 yaş arası isteğe bağlı olarak aşılanıyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun saat 14.00 de düzenlediği basın toplantısında daire başkanı Britta Björkholm, “Kurumumuz teknik sorunlar yaşıyor. Sisteme geç giren vakalar var ama dünyaya baktğımız zaman şunu görüyoruz.  Küresel düzeyde vaka sayısı düşüyor. Artmaya devam eden Avrupa hariç, tüm kıtalarda enfeksiyon oranları düşüyor.

Doğu Avrupa'da çok yüksek rakamlar, Baltık devletleri zirvede. Batı Avrupa'da ve daha önce oldukça yüksek sayılara sahip olan ülkelerde önemli ölçüde daha düşük seviyeler. Kurumumuz daha fazla insanın aşı olmasını istiyor. Çünkü, solunum yolu semptomları olanlar evde kalmalılar ve aşısız kişilerin tavsiyelere uymak zorundalar” ifadelerini kullandı.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nun bölüm başkanı Britta Björkholm, İsveç'te durumun iyi göründüğünü söyleyerek konuşmasına devam ediyor: “Geçen hafta 139.651 kişiye test yapıldı, yüzde üçü pozitif çıktı. Bunlar geçen aya karşılık gelen rakamlar. Haftada yeni kabul edilen yoğun bakım vakaları vakaları sabittir. Haftalık ölüm sayısı: Bildirilen ölüm sayısı 14.986'ya kadar çıktı. Burada raporlamada geride kalıyoruz, son birkaç hafta gölgeli. Sahip olduğumuz enfeksiyonun düşük yayılımını yansıtan ölüm sayısının düşük bir seviyesi izleniyor.

16-17 yaş arası kişiler: Bu grupta da covid-19 okul başlangıcında zirve yaptık. 41. haftaya kadar grubun yüzde 70'i en az bir doz almıştı. Yüzde 52'si iki doz almıştı. Grupta hızla azalan enfeksiyon oranlarımız var, en azınndan kısmen bunun aşılanmış olmaktan kaynaklandığına inanıyoruz” dedi.

İsveç Korona Covid-19 İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Britta Björkholm İngiltere Dünya Baltık Devletleri Ortadoğu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ