ÜÇ IŞİD’Lİ KADIN VE ÇOCUKLARI İSVEÇ’E GELDİ

Suriye’nin Kürt teröristlerin denetimindeki al -Roj Kampında kalan IŞİD mensubu kadınlardan üç tanesi ve sekiz çocukları kamptan ayrılarak bugün saat 17.00 dolaylarında Türk Havayolları’nın Stockholm seferini yapan uçağıyla Arlanda Havaalanına geldiler.

ÜÇ IŞİD’Lİ KADIN VE ÇOCUKLARI İSVEÇ’E GELDİ
ÜÇ IŞİD’Lİ KADIN VE ÇOCUKLARI İSVEÇ’E GELDİ Admin
Bu içerik 842 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Al-Roj Kampından İsveç’e dönen kadınlar polis tarafından karşılanarak havaalanından önceden belirlenen yere götürüldüler. IŞİD’li kadınlar savaş suçu şüphesiyle derhal sorgulanacaklar. Çocuklar sosyal hizmetler şubelerine teslim edilecekler.

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde İsveç Haber Ajansı TT'ye yaptığı bir yorumda."Bir terör örgütünü desteklemek için gönüllü olarak Suriye'ye giden kadınlar, eylemleri için suçlamaları kabul etmek zorunda kalacaklar. Sonunda eve dönmelerine izin verilen çocuklar için rahatladım "diyor

Expressen gazetesi daha önce üç İsveçli kadın ve sekiz çocuğun Suriye'deki al-Roj kampından çıkarıldığını ve Irak’a götürüldüklerini ortaya çıkarmıştı.

İçişleri Bakanı Mikael Damberg, TT'ye, “ İsveç'in aşağı inip kadın ve çocukları kamplardan eve getirmek yerine Kürt özerk yönetiminin yasal soruşturmasını beklemeyi tercih etti. Çıkış noktamız şu ki, aşağıda terör faaliyetlerine katıldıysanız, sorumluluk iddiasının bölgede gerçekleşmesi en iyisidir” derken, TT'ye şunları söylüyor: “Öte yandan Kürt özerk yönetim, sınır dışı edilen bu kadınlarla ilgili yasal bir davaya devam edecek hiçbir delili olmadığı sonucuna varmıştır. O zaman, sınır dışı edilen vatandaşları, özellikle çocukların kendilerini iyi hissetmeleri için düzenli bir şekilde kabul etme yükümlülüğümüz olduğunu kastediyoruz” dedi.

IŞİD Kadın Suriye Savaş Suçu Al-Roj Kampı Kürt Özerk Yönetimi İsveç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ