RAP ŞARKICISI EİNAR SİLAHLI SALDIRI SONUCU YAŞAMINI YİTİRDİ

Einár adıyla İsveç’te oldukça tanınan rap şarkıcısı Nils Kurt Erik Einar Grönberg, Perşembe gecesi gece yarısına doğru Stockholm’un güneyin semti Hammmarby Sjö’de uğradığı silahlı saldırı sonucu olay yerinde vücuduna isabet eden kurşunlar nedeniyle yaşamını yiitirdi.

RAP ŞARKICISI EİNAR SİLAHLI SALDIRI SONUCU YAŞAMINI YİTİRDİ
RAP ŞARKICISI EİNAR SİLAHLI SALDIRI SONUCU YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 852 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Asıl adı Nils Kurt Erik Einar Grönberg olan 19 yaşındaki ödüllü şarkıcı Stockholm çevrelerinde tanındığı kadar pek iyi bir geçmişi olmayan ve karanlık geçmişini çekinmeden anlatan bir gençti. Einár, daha önce de kaçırılmış ve serbest bırakılmıştı. Perşembe gecesi Stockholm'un güneyindeki Hammarby Sjö (Hammarby gölü) semtindeki bir geçitte vücuduna isabet eden birkaç kurşun sonucu olay yerinde yaşamını yitirdi. Polis saldırının film alınmış olacağı tahmin ettiklerini söylüyor.

Aftonbladet gazetesinin ulaştığı kaynaklara göre, olayda silahla vurularak öldürülen sanatçı Einár, Instagram'daki son gönderisini bir hafta önce yazıldı. Dün geceki gönderiye yapılan yorumlar şok olmuş hayranlardan taziyelerle doluydu.

Polis cinayetin ardından geniş çaplı operasyon başlattı. Polise göre, iki siyah giyimli kişinin olay yerinden ayrıldığı görüldü. Stockholm polisinden Ola Österling, “Birden fazla kişi arıyoruz. Şüphelendiğimiz kişilerin birden fazla olduğuna dair bilgi aldık” diyor.

Einár'ın vurulduğu bölgede güvenlik kameraları var ve polis olay yerinden malzeme temin etmeye çalışıyor. Cinayet bu nedenle gözetleme kameralarına takılmış olabilir, deniliyor.

Ola Österling, “Analiz edilecek film olabilir. Filmleri indirdik ve şimdi analiz edilecekler. Bu analiz işlemine gece yarısından beri çalışıyoruz” biçiminde ifade ediyor.

İsveç basınına yansıyan kimi haber ve duyumlara göre, rap şarkıcısı Einár’ın bir öç alma eylemine maruz kalabileceği belirtiliyor. Bu olayın ardında kimi uyuşturucu çetelerinin olabileceği tahmin ediliyor.

Stockholm Hammarby Sjö Rapçı Şarkıcı Silahlı saldırı Cinayet Uyuşturucu çeteleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ