OKUL ÇOCUKLARINA GARGARA METODUYLA HIZLI COVİD-19 TESTİ

Stockholm Bölgesindeki okullar çocuklarına covid-19 testi için gargara yöntemi uygulanıyor. Bu yöntemle daha hızlı sonuç alındığı ifade ediliyor.

OKUL ÇOCUKLARINA GARGARA METODUYLA HIZLI COVİD-19 TESTİ
OKUL ÇOCUKLARINA GARGARA METODUYLA HIZLI COVİD-19 TESTİ Admin
Bu içerik 565 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm'daki tüm okul çocuklarına covid-19'un tespitini kolaylaştırmak için gargara testleri sunulmaktadır. Küçük bir test çalışmasında, test edilen öğrencilerin yüzde beşinden biraz fazlasının semptom göstermeden pozitif olduğunu gösterdi.

Stockholm bölgesinin başhekimi Elda Sparrelid bir basın açıklamasında, ”Artık basit ve çocuklar için daha az rahatsız edici olan güvenli bir test ve okul ortamında enfeksiyonu hızlı bir şekilde tespit etmek için iyi bir araç olan bir test sunabiliriz. Okul, enfekte bir kişinin okulda olduğunu öğrendiğinde, başka birinin enfekte olup olmadığını görmek için covid hastasına yakın olan öğrenci ve personel için evde test kitleri sipariş edebilir. Bu şekilde yerel salgınların kontrolünü hızla ele alabilir ve okulların kapanması ve evde eğitim gibi önemli sonuçları önleyebiliriz” diyor.

Boston 25 news’un haberine göre ilaç şirketi Moderna, korona aşısının altı ile on bir yaş arasındaki çocuklar üzerindeki etkinliğine ilişkin çalışmadan olumlu veriler aldıklarını belirtiyor. Araştırmaya 4.700'den fazla çocuk katıldı. Çalışmanın bir analizine göre, çocuklar ikinci dozdan bir ay sonra güçlü bir bağışıklık tepkisi aldı.

Moderna, bir basın açıklamasında, çalışmadan elde edilen verileri diğerlerinin yanı sıra ABD İlaç Ajansı FDA ve Avrupa İlaç Ajansı EMA'ya göndereceğini belirtiyor.

Siteye göre Moderna CEO'su Stéphane Bancel, ”Sonuçlarımızı küresel olarak düzenleyicilere sunmayı dört gözle bekliyoruz ve yetişkinler ve her yaştan çocuklar için aşılarla korona pandemisini sona erdirmek için üzerimize düşeni yapmaya istekli olmaya devam ediyoruz. Ifadelerini kullanıyor.

Geçen hafta ayrıca iki doz Pfizer / Biontech'in covid-19'a karşı aşısının beş ile on bir yaş arasındaki çocuklar için güvenli olduğuna ve iyi bir koruyucu etki sağladığına dair bir çalışma vardı. İlaç şirketleri ayrıca verilerini ABD İlaç Ajansı (FDA)’na onay için gönderdi.

İsveç Stockholm Okullar Aşı Gargara FDA EMA Moderna Boston 25 news
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ