İSVEÇ’TE YAZA KADAR 5 400 KİŞİNİN KORONADAN ÖLECEĞİ İLERİ SÜRÜLÜYOR

İsveç’te ilk korona vakası 31 Ocak 2020 günü görüldü. O günden bu yana 15 076 kişinin yaşamını yitirdiği kayıtlara geçti. Stockholm Bölgesi bir Sağlık Kurumunca hazırlanan bir rapora göre 31 Ekim 2021’den Haziran 2022’ye kadar 5 400 kişi daha yaşamını yitirecek.

İSVEÇ’TE YAZA KADAR 5 400 KİŞİNİN KORONADAN ÖLECEĞİ İLERİ SÜRÜLÜYOR
İSVEÇ’TE YAZA KADAR 5 400 KİŞİNİN KORONADAN ÖLECEĞİ İLERİ SÜRÜLÜYOR Admin
Bu içerik 591 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm Bölgesi'ndeki bir sağlık kurumunca hazırlanan raporun bazı bölümlerine ulaşan Dagens Nyheter'in  haberine göre, Stockholm Bölgesi olası en kötü sonucun yeni bir hesaplanmasını gösteriyor. Epidemiyoloji ve Toplum Hekimliği Merkezi'nden Stefan Fors gazeteye verdiği demeçte, “Enfeksiyonun yayılması ve korunmasız çocuklar ve gençler var olduğu sürece, aralarında ölümleri de göreceğimiz” diyor

Avrupa'daki bazı ülkeler son günlerde covid-19 ile enfekte ve ölü sayısında yeni rekor rakamları açıkladılar. Bu duruma göre birçok yerde, enfeksiyonun yayılmasının üstesinden gelmek için yeni kısıtlamaların getirilmesi ya da yeniden getirilmesi gerektiğine dair büyük bir endişe var.

İsveç'te şu ana kadar covid-19 nedeniyle 15.076 kişi yaşamını yitirdi. Ancak bu rakam gelecekte büyük ölçüde değişebilir. Hesaplamalar, 25 Ekim 2021'den 30 Haziran 2022'ye kadar doğal bağışıklığı olmayan aşılanmamış kişiler arasında beklenen ölüm sayısına dayanmaktadır.

Özellikle 60-69, 70-79 ve 80-89 yaş gruplarında, aşılanmamış yaşlı insanlar hâlâ en büyük ölüm riskine sahiptir. Erkeklerin sayısı da kadınlardan önemli ölçüde fazladır. Genel olarak ölüm oranı, düşük aşı kapsamı nedeniyle Stockholm bölgesinde ülkenin geri kalanından biraz daha yüksektir.

Gazeteye göre, Senaryo, kısmen aşılanmamış kaç kişinin Covid-19'a sahip olduğuna, kısmen de kaçının aşılandığına ve yaza kadar bunu yapması beklendiğine ve ayrıca hastalığın şu ana kadar ne kadar ölümcül olduğuna ilişkin verilere dayanmaktadır.

Epidemiyoloji ve Toplum Hekimliği Merkezi'nde araştırmacı ve yönetici olan Stefan Fors, DN'ye hesaplamanın en kötü durum senaryosu olduğunu ve daha düşük olacağına inandıklarını ve umduklarını söylüyor. Fors ama diyor, “Ne hastalığı ne de aşısı olan herkesin enfekte olacağını hesaba katarsak tüm ülkede 5400 ölüm olacak.”Stockholm

İsveç Pandemi Covid-19 DN Rapor Stockholm Bölgesi Epidemiyoloji ve Toplum Hekimliği Merkezi Stefan Fors
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ