HÄSSELBY FACİASINDA ANNE SERBEST BIRAKILDI

Stockholm’un batı semti Hässelby’de Pazar akşamı iki küçük çocuk yataklarında bıçaklanarak pencereden 15 metre yüksekten aşağıya atılmış, gözaltına alınan anne ve baba tutuklanmıştı. Pazartesi günü anne serbest bırakıldı ama savcıya göre, henüz kuşkular devam ediyor.

HÄSSELBY FACİASINDA ANNE SERBEST BIRAKILDI
HÄSSELBY FACİASINDA ANNE SERBEST BIRAKILDI Admin
Bu içerik 782 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polisçe gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan 45 yaşlarındaki baba, Afrika kıtası ülkelerinden Senegal’den geliyor. Bir İsveçli kadınla evlenerek buraya yerleşen baba, daha sonra ayrılarak birkaç yıl sonra Senegalli bir kadınla evleniyor. Aynı zamanda İsveç vatandaşı da olan baba, kendisini toplumdan soyutlamaya ve kendi hallerinde yaşamaya başlıyor. Eşinin başkalarıyla görüşmesini de istemiyor. Çiftin önce bir kız çocukları ve daha sonra da bir erkek çocukları oluyor. On yaşın altında olan çocuklardan erkek çocuk aldığı yaralar sonucu yaşamını yitirmiş bulunuyor. Kız çocuğunun yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

Baba, İsveç’e gelmeden önce memleketinde öğretmenolarak çalışıyor. İsveç’te SFİ kurslarına devam ediyor. Daha sonra çeşitli işlerde taksi şoförlüğü, engelli bakımında (assistansvården) gibi işlerde çalışıyor. Afrika kökenlilerin sahip olduğu bir dernekle ilişkiler kuruyor ama oradandan kendini soyutluyor. Dernekten bir kişi, babanın psikolojik sorunları olduğunu basına yansıtıyor.

Baba, polisteki sorgusunda hiç birşey hatırlamadığını, çocuklarını nasıl bıçakladığını ve pencereden attığını bilmediğini söylüyor.

Kişinin İsveçli eski eşi basına yaptığı açıklamada, ” Böyle bir şey olduğunda kim olursa olsun korkunç. Ama çocuk olunca daha da kötü oluyor, diyor ve ekliyor: ”Çok çocuk sever ve sevecendi. Hiçbir şeye eğilimi yoktu.”

Stockholm Hässelby Cinayet tutuklama anne serbest Senegal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ