İSVEÇ’TE BİR KİŞİ CASUSLUK KUŞKUSUYLA TUTUKLANDI

İsveç İstihbaraat Teşkilatı (Säpo) bugün bir kişinin büyük casusluk şüphesiyle gözaltına alındığı ve tutuklandığını duyurdu. Säpo, bugünkü yakalamanın daha önce gözaltına alınan üst düzey yöneticiyle ilgili davayla bağlantılı olduğunu doğruluyor.

İSVEÇ’TE BİR KİŞİ CASUSLUK KUŞKUSUYLA TUTUKLANDI
İSVEÇ’TE BİR KİŞİ CASUSLUK KUŞKUSUYLA TUTUKLANDI Admin
Bu içerik 828 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Daire savcısı Mats Ljungqvist, ”Büyük casusluk yaptığından şüpheleniliyor. Kaba casusluğun bir kişinin yabancı güce başvurduğuna dair bir şüphe olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullanıyor.

Dagens Nyheter’in haberine göre güvenlik davaları için ulusal birimden hem daire savcısı Mats Ljungqvist hem de İstihbarat Polisi, bugün bir kişinin büyük casusluk şüphesiyle tutuklandığını DN'ye doğruluyor. İstihbarat polisi, kişinin Orta İsveç'teki bir operasyon sırasında tutuklandığını söyledi.

İstihbarat Polisi basın sekreteri Gabriel Wernstedt, ”Gerçekleştirdiğimiz bu operasyonun, bir kişinin daha önce tamamen yetkisiz bir pozisyonda gizli bilgilerle gözaltına alındığı önceki davayla bağlantılıdır” diyor.

Stockholm Bölge Mahkemesi'nden alınan belgelere göre, tutuklu, gözaltına alınan üst düzey yönetici ile aynı davada yer alıyor. Ancak Mats Ljungqvist, aynı durumda başka bir kişinin daha olduğunu doğrulamak istemiyor ve ekliyor: ”Başvuruda ne olduğunu onaylayabilirim. Bugün, ağır casusluk yaptığından şüphelenilen bir kişi tutuklandı. Bundan daha fazla bir şey söyleyemem, bu çok hassas bir konu ve önü açık” diyor.

İsveç İsveç İstihbarat Teşkilatı Säpo Casusuluk Mats Ljungqvist Stockholm Bölge Mahkemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ