İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre bugün son 24 saatte koronadan 2 kişi yaşamını yitirirken 1 220 de yeni vaka görüldü. Hastanelerden 7 958 kişi iyileşerek ayrıldı. Genel toplamda 15 109 ölüm ve 1 187 607 de vaka kayıtlara geçti.

İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 501 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Koronavirüsü İsveç’te kendini unutturmasa da az oranda artmaya devam ediyor. Avrupa’nın bazı ülkelerinde salgın haline dönüşme riski kendini belli ediyor. Kimi Avrupa ülkeleri kapanmaya doğru eski önlemlerini yaşama geçirmeye başladılar.

İsveç 1 Aralıktan itibaren aşı pasaportu kullanmaya başlayacak. Restoranlar, barlar, spor ve kültürel etkinliklere katılmak isteyenler aşı olduklarını kanıtlamak durumunda kalacaklar. Şimdiye kadar 1.doz aşıyı 7 285170 kişi, 2.dozu ise 6 982 098 kişi almış durumda bulunuyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Diğer birçok ülkeye kıyasla İsveç'te enfeksiyonun yayılmasının düşük olmasının bir gecikme etkisinden mi yoksa başka bir şeyden mi kaynaklandığını yanıtlamak zor. Bilmek de zor. Gecikme geçen sonbahardan çok daha uzun, o zaman birkaç hafta gerideydik, şimdi bundan çok daha uzun. Gerçekten bilmiyorum. Daha fazla enfekte olduğumuz için popülasyonda daha yüksek bağışıklığın olup olmadığını tartıştık, ancak bu gerçekten mantıklı değil çünkü en azından örneğin Belçika'da büyük bir yayılma oldu. bağışıklığın bir rol oynadığını, ancak bunun nasıl olduğu açık olmadığını tahmin zor. Elbette bunda bir bağışıklık sorunu var ama bağışıklığı ölçmek kolay değil” ifadelerini kullanıyor.

Sağlık ve Sosyal İşler Genel Müdürlüğü, “Aşılananlar arasında Eylül ayında her 100.000 hastadan hastanede bakıma ihtiyaç duyan 5 kişi vardı. Aşısızlar arasında bu oran 100.000'de 15'ti.

Sağlık ve Sosyal İşler Genel Müdürlüğü, halk sağlığı danışmanı Iréne Nilsson Carlsson, “Yoğun bakıma ihtiyacı olanlar söz konusu olduğunda farklılıklar daha büyüktür, bu nedenle aşı olmak iyi bir fikirdir” diyor.

İsveç korona aşılama İsveç Halk Sağlığı Kurumu Sağlık ve Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Anders Tegnell Iréne Nilsson Belçika Önlemler Aşı pasaportu Spor Kültürel etkinlikler Restoran Bar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ