STOCKHOLM MERKEZDE BİR SPOR LOKALİ ATEŞE VERİLDİ

Stockholm'Un merkezindeki bir jiu-jitsu kulübü perşembe gecesi şüpheli bir kundaklama saldırısına maruz kaldı. Bir kişinin kulübün camını kırdığı görüldü, ardından oda yanmaya başladı ve kişi olay yerinden arabayla kaçtı.

STOCKHOLM MERKEZDE BİR SPOR LOKALİ ATEŞE VERİLDİ
STOCKHOLM MERKEZDE BİR SPOR LOKALİ ATEŞE VERİLDİ Admin
Bu içerik 701 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Jiu-jitsu kulübü Stark'ı yöneten Max Lindblad, "Birisi bir pencereyi kırdı ve bir kutu benzin ve meşale fırlattı, böylece tüm oda yandı" diyor. Lokalde oluşan yoğun duman nedeniyle konuttaki birçok kişi kendiliğinden tahliye edildi.

Aftonbladet gazetesinin haberine göre, perşembe gecesi 22.23'te polis, Stockholm'ün merkezindeki Vanadislunden yakınlarındaki Norrtullsgatan'daki konut binasında dumanlar üzerine bir ihbar aldı. Daniel Wikdahl, bunun bir spor salonunda şüpheli bir kundaklama olduğunu söylüyor.

Kulübü yöneten 31 yaşındaki Max Lindblad, “2021 baharında tesise taşınan ve yakın zamanda Abu Dabi'deki şampiyona sırasında üç dünya şampiyonluğu kazanan "Güçlü jiu-jitsu" kulübü. Oldukça şoktayım. bunun tamamen çılgınca olduğunu düşünüyorum” diyor.

Max Lindblad, “Size karşı herhangi bir tehdit aldınız mı?”, biçimindeki Aftonbladet gazetesinin sorusuna ise; “Hayır, bildiğim şey değil. Birinin bize bu şekilde yaklaşmak istemesi garip geliyor.

Daniel Wikdahl, bir kişinin konut binasının bir tür bodrum katı olan spor salonunun camlarını kırdığını ve ardından yangın çıkardığını söylüyor. Wikdahl, “Oldukça güçlü bir duman gelişimi vardı ve evde yaşayanların çoğu kendiliğinden tahliye olmuş olmalılar. Şahıs, işyerinde ateş verdikten sonra otomobille kaçmış. Perşembe günü saat 23: 00'e kadar yangın söndürüldü, ancak olay yerinde hâlâ polis ve kurtarma ekipleriyle birlikte büyük bir kalabalık var” ifadelerini kullanıyor.

Tanık ifadeleri sayesinde polis olayın nasıl olduğunu biliyor. Polis kundaklamayla ilgili ön soruşturma başlattığını belirtti.

Stockholm Merkez Kundaklama Spor kulübü Jiu-jitsu kulübü Stark Max Lindblad Stockholm Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ