İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre bugün koronadan son 24 saatte 1 kişi yaşamını yitirdi. 1 128 de vaka tespit edildi. Genel toplamda 15 110 ölüm ve 1 188 735 vaka da kayıtlara geçti. Hastanelerden 7 959 kişi de iyileşerek ayrıldı.

İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 646 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç 1 Aralıkta aşı pasaportu uygulamasına geçeceğini duyurdu. Vakaların fazlasıyla artış gösterdiği Avusturya’da sıkı önlemlerin yanı sıra on günlük tamamen kapanma dönemi geliyor. İsveç, Avruğa’da şu anki duruma göre biraz daha iyi durumda bulunuyor.

Şimdiye kadar 7 289 691 ( % 85,3) kişi 1.doz, 6 992 273 ( % 81,9) kişi de 2.doz aşı aldı. 12 ila 15 yaş ve 65 yaş üstü de 3.doz aşılanmaya devam ediliyor.

Västerbottens-Kuriren, İsveç'in ilk bölgesi olan Västerbotten Bölgesi'nde hemşirelik ve tıp öğrencilerinin staj yapabilmeleri için aşı olmalarını şart koşuyor. Gereklilik 12 Kasım'dan beri yürürlükte olan bir kural.

Sağlık ve Tıbbi Bakım Müdürü Brita Winsa gazeteye verdiği demeçte, "Karar, uygulamada olan ve hastalarla bir şekilde fiziksel temasa geçen tüm öğrencileri etkiliyor" dedi. Bununla birlikte, tıbbi nedenlerle aşılanmamaları tavsiye edilen kişiler için istisnalar yapılabilir, yorumu da dile getiriliyor.

TT’nin haberine göre, lmanya'da çoğu restoran ziyareti veya diğer halka açık yerler için aşı kanıtı gereklidir. Almanya dördüncü bir pandeminin ortasında ve enfeksiyon esas olarak aşılanmamışlardan kaynaklanıyor.

Danimarka Sağlık Bakanı düzenlediği basın toplantısında, Danimarka'nın geçen yıl Aralık ayından bu yana en yüksek enfeksiyon oranlarına sahip olduğunu söyledi. Devlet Serum Enstitüsü'ne göre, enfeksiyon şu anda ülkede Eylül ayına kıyasla 13 kat daha yüksek durumda bulunuyor.

Eylül ayında günde yaklaşık 300 virüs bulaştığını gördük. Şimdi 4000'i aştık, diyor. Çocuklar arasında enfeksiyon artıyor ve bu nedenle öğrencilerin birinci sınıfa kadar haftada iki kez test edilmesini istiyor. Hükümet ayrıca, teklifin meclis tarafından onaylanması durumunda, devlet işyerlerinde aşı pasaportları için gereklilikleri yerine getirmek istiyor. Salgın Komisyonu'ndan da aşı pasaportlarının daha fazla yerde tanıtılmasının gerekip gerekmediğini incelemesi istendi.

İsveç Korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu aşı Västerbotten Bölgesi Sağlık ve Tıbbi Bakım Müdürlüğü Avusturya Almanya Danimarka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ