İSVEÇ DEMOKRATLARI POLİTİKACISI BİR KİŞİ CİNAYETTEN TUTUKLANDI

Stockholm'un merkezinde sonbahar ayinda üç insan vücudu parçası bulunmuştu. Cinayetle ilgili olarak İsveç Demokratları adlı ırkçı partinin bir politikacısı 60 yaşınlarında bir kişiyi öldürmek kuşkusuyla Nyköping'de tutuklandı. Polisin basına verdiği bilgilere göre, Ağustos ayından bu yana yoğun bir şekilde cinayetle ilgili bağlantılı araştırıyordu.

İSVEÇ DEMOKRATLARI POLİTİKACISI BİR KİŞİ CİNAYETTEN TUTUKLANDI
İSVEÇ DEMOKRATLARI POLİTİKACISI BİR KİŞİ CİNAYETTEN TUTUKLANDI Admin
Bu içerik 686 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bölge mahkemesi, cinayet ve huzuru ihlal kuşkusuyla kişinin tutuklanması gerektiğine karar verdi. Savcı Marina Chirakova, polisin soruşturmada öyle bir noktaya gelindi ki, kişinin cinayeti işlemesinin ve huzurun bozulmasının muhtemel sebeplerinin olduğu kesin olarak söylenebileceğini” ifade etti

Kişi tutuklanmaya itiraz ediyor, ancak karara itiraz edip etmeyeceğine henüz karar vermedi. Kişinin avukatı Louise Gunvén, "Nasıl yapacağımıza bakacağız" diyor.

Aftonbladet gazetesinin konuya ilişkin haberine göre, suç kurbanının daha önce kayıp olduğu bildirilmişti. Sörmlands Nyheter'e göre, kişi Stockholm'da ikamet ediyor. Savcı, herhangi bir nedene ya da iki kişinin birbirleriyle olan ilişkisine girmek istemiyor. Teoriye göre cinayet 8-16 Eylül tarihleri ​​arasında Nyköping'de işlendi.

Savcı Marina Chirakova, kurbanın ortadan kaybolduğuna ve ilk bulgunun 16 Eylül'de yapıldığına inanmamızın ilk kez yürütülen soruşturmaya dayandığını söylüyor.

Huzur barışının ihlali, hem Nyköping'de hem de Stockholm'un merkezinde 8 Eylül ile 28 Ekim arasında işlenmiş olmalıdır. Ancak Aftonbladet'in verdiği bilgiye göre polis, ağustos ayının sonundan bu yana şüpheliye bağlı bir mülkün yakın çevresinde komşulardan ve diğerlerinden yoğun bir şekilde ipucu aradı.

Stockholm Nyköping Cinayet SD Politikacı İsveç Demokratları Tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ