İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 16 KİŞİ ÖLDÜ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre Cuma gününden bu yana son dört günde 16 kişi yaşamını yitirdi ve 3 825 de yeni vaka tespit edildi. Koronavirüsünün başlangıcından bu yana 15 126 ölüm olmak üzere 1 192 560 vaka da kayıt geçti. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinden 7 967 kişi de iyileşerek ayrıldı.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 16 KİŞİ ÖLDÜ
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 16 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 161 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm Bölgesi aşı koordinatörü Magnus Thyberg bir basın açıklamasında, geçtiğimiz hafta 65 yaş ve üstü 50.000 kişinin üçüncü doz aşısını aldığını söyledi. Ona göre, artan baskı İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nun yakın zamanda ikinci ve üçüncü doz aşı arasındaki zaman aralığını değiştirmesinden kaynaklanıyor, bu da muayenehanede kuyruklara ve daha fazla insanın randevu almasına neden oluyor.

Bununla birlikte, Stockholm Bölgesi sağlık yetkilileri, yakında daha büyük bir aşılama kapasitesi olacağını umuyorlar. Diğer şeylerin yanı sıra, birinci ve ikinci doz için aşı sürelerini üçüncüye göre yeniden tahsis etmek gerekebilir. Birinci ve ikinci doz aşılamada Stockholm Bölgesi % 77’yle ülke genelinin altında bulunuyor.

Şimdiye kadar  1.doz aşıyı 7 298 795 ( % 85,5) kişi ve 2.doz aşıyı ise 7 005 848 kişi almış durumda bulunuyor. 65 yaş ve üstü için aşılama devam ediyor.

Geçen hafta Västra Götaland'da kayıtlı covid-19 vakalarının sayısı bir önceki haftaya göre yüzde 63 arttı - geçen sonbahardan bu yana iki hafta arasındaki en büyük artış. Bölgenin enfeksiyon kontrol doktoru Thomas Wahlberg Göteborgs-Posten'e, bunun nasıl geliştiğini öğrenene kadar şimdi daha dikkatli olmamız gerektiğini söylüyor.

Geçen hafta, Västra Götaland'da 1.084 yeni covid-19 vakası belirlendi. Bu, son iki ayın en yüksek enfeksiyon oranı. Artış tüm yaş gruplarında görülmekle birlikte en belirgin olarak 60 yaş altı kişilerde görülmektedir. Özellikle, ilkokul ve ortaokuldaki çocuklar arasında enfeksiyon artıyor.

Reuters haber ajansına göre, Hollanda'daki durum artık o kadar ciddi ki hastaneler acil hastaları Almanya'ya taşımak zorunda kalıyor. Salı sabahı Rotterdam'dan Almanya'nın Bochum kentine bir hasta götürüldü ve gün içinde bir hasta daha nakledilecek.

Almanya, pandemi sırasında daha önce de yaptığı gibi, toplam 20 hasta almayı taahhüt etti. Hollanda'da hastane bakımına ihtiyaç duyan enfekte kişilerin sayısı son haftalarda arttı ve şu anda Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesinde. Ülkedeki tüm yerlerin neredeyse yarısını dolduran pazartesi günü toplam 470 kişi covid-19 nedeniyle yoğun bakıma alındı.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Korona aşı 3.doz Hollanda Almanya Yoğun Bakım Västra Götaland Stockholm Bölgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ