İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN HİÇ KİMSE YAŞAMINI YİTİRMEDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre son 24 saatte koronadan ölümlere rastlanmadı ama yeni vaka sayısında artış gözlemlendi . 2 054 yeni vaka tespit edildi. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinden 7 974 kişi iyileşerek ayrıldı.

İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN HİÇ KİMSE YAŞAMINI YİTİRMEDİ
İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN HİÇ KİMSE YAŞAMINI YİTİRMEDİ Admin
Bu içerik 341 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bölüm başkanı Sara Byfors bugünkü basın toplantısında, “Artık vaka sayısında artış var. Korkulan artışa karşı zaten önlemlerimiz var. En önemli şey, aşıların, enfeksiyonun ciddi şekilde yayılmasına karşı korumamız gereken en iyi şey olmasıdır. Semptomları varsa covid-19 testi yaptırmalı aynı zamanda herkesin evde kalması da çok önemlidir. Evdeki birine virüs bulaştığında kimin evde kalması gerektiğine dair yeni kurallarımız var. Eskiden aşılı kişilerin evde kalması gerekmiyordu. Şimdi, enfeksiyonun yayılma riskini azaltmak için rehberliğimizde bunu ayarlıyoruz. Aşı olan kişilerin evde kalmaları ve ev ile temasları varsa kendilerini test etmeleri gerekiyor” dedi

Sara Byfors devamla, “Daha sonra dış dünyaya bakmaya başlarız. Küresel olarak, özellikle Avrupa'da covid-19 vakalarının sayısı artıyor. Söylenebilecek olan şu ki, dünya genelinde ölüm sayısı da artıyor. Hem Avrupa'da hem de diğer bölgelerde. Bu, enfeksiyonun Avrupa dışındaki bölgelerde de yayıldığını gösteren vaka sayısının eksik bildirildiğini gösterebilir.

İsveç'te bile enfeksiyon artmaya başladı. Çocuklara ve gençlere bakarsak, 10-11 yaşları arasında büyük bir artış olduğunu görebiliriz. Gördüğünüz düşüş, sonbahar tatili olduğu ve daha az test edildiği 44. hafta civarında. O grupta büyük bir artış var, daha önce en yüksek olan 12-15 yaş grubundaki kadar büyük değil. Kısmen yaşıtlarının aşılanmış olması nedeniyle korunmaları bir aşı etkisi olabilir.” değerlendirmesini yaptı.

Şimdiye kadar aşılanmış kişi sayı 1.dozda 7 305 433 ( % 85,5) ve 2.dozda 7 045 719 / % 82,1) olarak genel kayıtlara geçti. Henüz 3.doz aşılamada rakamalr açıklanmadı.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Sara Byfors Avrupa Dünya Korona Covid-19 Test
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ