IRKÇI JİMMİE ÅKESSON’DAN MAGDALENA ANDERSSON’A SÖZLÜ SALDIRI

SD lideri Jimmie Åkesson partisinin ulusal günler adı altında Karlstad’da düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada tüm enerjisini Sosyal Demokratlara yöneltti. Partiyi ülkeyi yıkmak ve parçalamakla suçladı. Åkesson’ “Sosyal Demokratlardan uzak durun, çünkü biz geliyoruz” dedi.

IRKÇI JİMMİE ÅKESSON’DAN MAGDALENA ANDERSSON’A SÖZLÜ SALDIRI
IRKÇI JİMMİE ÅKESSON’DAN MAGDALENA ANDERSSON’A SÖZLÜ SALDIRI Admin
Bu içerik 408 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Irkçı kimliğiyle tanınan İsveç Demokratları adlı partinin Karlstad’da ‘Ulusal Günler’ adı altında ülke çapındaki katılımla düzenlediiği toplantıda hedeflerine Sosyal Demokratları ve onu başkanı Magdalena Andersson’u koydu. Parti Başkanı Jimmie Åkesson, Magdalena Andersson’u “korkaklıkla” suçladı.

Jimmie Åkesson, Cumartesi günkü ikinci gün toplantısında, "Yolun sonun geldiğini gördük" başlığı altında yaptığı konuşmada, iktidar partisi Sosyal Demokratları odak noktasına koydu. SD lideri doğrudan Sosyal Demokratlara ve son S-kongresindeki sloganlarına döndü, "ülkeyi inşa ediyoruz" sloganına sarıldı.

Åkesson, “Siz Sosyal Demokratlar, ülkeyi kuranın siz olduğunuz iddiasıyla bizi ne kadar yanıltmaya çalışsanız da, bunun tam tersi olduğunu biliyoruz. Hiçbir şey inşa etmiyorsunuz. Siz sadece başkalarının inşa ettiklerini yok edin ve parçalayın” yorumu yaptı.

Åkesson, saldırılarını bir aşama daha ileri götürerek, Sosyal Demokratları "korkaklar" olarak nitelendirdi ve özellikle Aftonbladet'in Mikael Damberg (S) ile yaptığı röportajdan bir alıntıya atıfta bulundu; “Burada İçişleri Bakanı daha önce Sosyal Demokratların ırkçı olarak değerlendirilme korkusuyla belirli sorunları tanımlama kaygısı olduğundan bahsetmişti. Bu, belki de İsveçli bir politikacıdan duyduğum en net acıma ve endişe ifadesiydi” dedi.

Åkesson, “Magdalena Andersson'a (S) sataşmasını devam ettirerek, “yeni başbakan olarak ilk gün el salladı ve ‘garanti emeklilik konusunda daha fazla para vaat ederek Sol Parti'nin desteğini satın aldığını’ eleştirerek, “Şimdiden biraz da Juholt havası hissetmeye başladım, ama belki sadece benimdir?” ifadelerini kullandı.

Jimmie Åkesson konuşmasının devam eden bölümlerinde, partinin "zamansız değerlere" dayanan bir "modern insan yuvası" yaratmak istediğini belirtti. Bunu başarmak için öncelikle partinin göç ve adalet politikasını vurguladığı, polisin daha fazla “yetki ve araçla” güçlendirilmesi gerektiğini vurguladığı bir dizi politika alanına dikkat çekti. Ayrıca daha fazla savcı ve "daha fazla hapishane ve daha fazla hapishane" talep etti.

İsveç Demokratları Jimmie Åkesson Ulusal Günler ırkçı Magdalena Andersson sözlü saldırı Karlstad
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ