İSVEÇ DEMOKRATLARI, “MÜSLÜMAN ÖZEL OKULLARI KAPATILSIN!”

Irkçı kimliğiyle tanınan İsveç Demokratları’nın Karlstad’da devam eden ‘Ulusal Günler’ adlı toplantısında Müslüman Özel Okulları’nın kapatılması istendi. SD, İsveç okul politikasında "tam bir değişiklik" yapmak istiyor. Öneriler arasında okulun kamulaştırılması, Müslüman özel okulların yasaklanması ve düzensiz öğrencilerin taşınması için fırsatların artırılması yer alıyor. Partinin eğitim politikası sözcüsü Richard Jomshof, İsveç değerlerinin ve İsveç çoğunluk kültürünün nüfuz ettiği bir okula ihtiyacımız olduğunu söylüyor.

İSVEÇ DEMOKRATLARI, “MÜSLÜMAN ÖZEL OKULLARI KAPATILSIN!”
İSVEÇ DEMOKRATLARI, “MÜSLÜMAN ÖZEL OKULLARI KAPATILSIN!” Admin
Bu içerik 571 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Expressen gazetesinin haberine göre, İsveç Demokratları okul politikasına daha fazla odaklanacaklar ve ilkbaharda bir okul politikası programı geliştirecekler. Partinin okul politikasının çoğu, partinin devlet finansmanıyla bir devlet liderliği görmek istemesi de dahil olmak üzere zaten biliniyor.

Ayrıca, parti eğitim sözcüsü Richard Jomshof'un cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında açıkladığı gibi, özgür okul seçimini "kutsal" olarak görüyorlar. Bu bağlamda İsveç Demokratları ayrıca öğretmenlerin ve okul personelinin okuldaki sorunları dizginlemek için hangi yetkilere sahip olmaları gerektiğine dair ulusal yönergeler üretmek istiyorlar.

Parti eğitim sözcüsü Jomshof, “O zaman bu düzensiz öğrencileri taşımalısın. İstisna değil, kural olmalıdır. Dolaysıyla yardım alabilecekleri bir okula taşınmalıdır. Diğer öğrencilerin korkmasına gerek yok” diyor.

İsveç Demokratları da yeni gelen öğrencileri sözde hazırlık okullarına yerleştirmek istiyorlar. İsveççe becerileri normal okul için yeterince iyi olana kadar oraya gitmeliler. Parti ayrıca okula "İsveç değerleri"nin nüfuz etmesini istiyor.

Richard Jomshof, İsveç değerlerinin ve İsveç çoğunluk kültürünün nüfuz ettiği bir okula ihtiyacımız var. Okullarda peçeyi ya da türban yasaklansın ve ayrıca Müslüman mezhebi olan okullar da yasaklanmasın. Müslüman mezhebe bağlı özel okullar doğası gereği İsveç eğitim sisteminden ayrılıyor, ölünüyor ve izole oluyorlar. Bu da entegrasyonu genel olarak daha zor hale getiriyor. Bu çocuklara toplumumuzun bir parçası olmaları için makul bir şans verilmesi gerektiğine inanıyoruz. O zaman İslamcı haydut devletlerden fon almış olabileceği okullara ya da  İslamcılar tarafından yönetilen okullara gitmemeliler” diyor.

İsveç Demokratları Ulusal Günler Karlstad Müslüman Özel Okulları kapatılsın Richard Jomshof eğitim politikaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ