SÖDERHAMN KENTİNDE BÜYÜK YANGIN

Hälsingland Bölgesinde bulunan Söderhamn yerleşim yerinin Bergvik semtinde sıralıevler konutlarında çıkan yangında 6 sıralıev tamamen zarar gördü. Kurtarma ekibine göre, ihbar saat 05.30'da geldi. Söderhamn'da teraslı bir evde yangın haberi verildi. Polis sözcüsü Magnus Jansson Klarin, evin tamamında yangın çıktığını söyledi.

SÖDERHAMN KENTİNDE BÜYÜK YANGIN
SÖDERHAMN KENTİNDE BÜYÜK YANGIN Admin
Bu içerik 429 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Aftonbladet gazetesinde yer alan habere göre, kurtarma servisine bağlı itfaiye ekipleri geldiği zaman yangının başka konutlara da sıçradığı ve geniş bir alanı kapsadığı görüldü. İtfaiye ilk değerlendirmesine  göre, sıralıevlerden 6 tamesi kurtarmak olanaklı değil, bu altı ev yanacak ve hepsinin tamamen hasar görmesi bekleniyor. Magnus Jansson Klarin, yangına oldukça çabuk müdahale edildiği ve yangının hızla  yayılması sonucu fazla birşey yapılamadığını söylüyor.  Yangının aldığı durum karşısınfa daha fazla kurtarma çalışmasının gereksizliği ortaya çıkıyor.Kurtarma ekibi sorumlusuna göre, tüm sakinler ve bitişik evlerde bulunanlar tahliye edildiler.

Yangında kimse yaralanmadı. Magnus Jansson Klarin, karşı tarafta bulunan herkesin de tahliye edildiğini söylüyor. Sakinler yakındaki bir eve yerleştirildiler. Kurtarma servisi yanan sıralıevleri kendi haline bırakarak yangının yayılmaması önlemek için kontrole öncelik veriyor.

Polis, tahliye edilenleri sorgulamaya da başladı. Toplam altı ev etkilenmiş durumda. Ancak polise göre, dokuz evin daha sakinleri tahliye edildi. Polis kundaklamayla ilgili ön soruşturma başlattığını belirtti. Yangının çevresi de kordon altına alınırken, olanaklı olduğunca teknik inceleme yapılacak.

Hälsingland Söderhamn Bergvik yangın sıralıevler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ