İSVEÇ’TE OMİKRON VİRÜSÜ GÖRÜLDÜ

İsveç'te koronavirüsünün bir varyantı olan omikron vakası görüldü. Bu, yakın zamanda Güney Afrika'ya giden ve geri dönen bir kişi de ortaya çıktı. Ayrıca Jönköping’de iki kişi daha tespit edildi. İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Karin Tegmark Wisell, ” Bekleniyordu” yorumunu yaptı.

İSVEÇ’TE OMİKRON VİRÜSÜ GÖRÜLDÜ
İSVEÇ’TE OMİKRON VİRÜSÜ GÖRÜLDÜ Admin
Bu içerik 738 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Koronavirüsün yeni varyantı omikron İsveç'te keşfedildi. İlk vaka, Skåne bölgesinde bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce covid testi yaptıran bir kişi de tespit edildi. Kişi daha önce virüs varyantının ilk bulunduğu Güney Afrika gezisinden kapmış olduğu tahmin ediliyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bulguyu bir basın açıklamasıyla, doğruladı. Genel Müdür Karin Tegmark Wisell, ”Varyantı İsveç'te de bulmamız bekleniyordu çünkü Avrupa'da başka birçok ülkelerde de keşfedildi. Varyant hakkında sahip olduğumuz bilgiler, daha fazla bilgiye sahip olana kadar onu çok ciddiye almamız gerektiği anlamına gelir. Güney Afrika'dan gelen yolcular için önlemler cuma gününden bu yana sıkılaştırıldı ve gelişme, DSÖ ve ECDC'nin tavsiyelerine uygun olarak yoğun izleme yoluyla yakından izleniyor” diyor.

Pazartesi günü, Jönköping Bölgesinde iki şüpheli omikron vakası daha duyruldu. Dagens Nyheter'in haberine göre, Güney Afrika'da seyahat ettikten sonra hastalanan iki kişi de görüldü. Kişilere covid-19 testi yapıldı ve numuneler dizileme için Halk Sağlığı Kurumu laboratuvarına gönderildi.

Jönköping'deki enfeksiyon kontrol doktoru Malin Bengnér, DN'ye, ”Her zamanki gibi evde kalmaları söylendi. aslında başka bir kural yok, ancak enfeksiyon takibinin dikkatle yürütüldüğüne fazladan dikkat ediyoruz” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç korona omikron varyant Güney Afrika İsveç Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell Jönköping Bölgesinde Skåne Bölgesi Karantina
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ