İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 10 ÖLÜ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre sisteme geç girenlerle birlikte son 24 saatte koronadan 10 kişi yaşamını yitirdi. 2 639 da yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 15 161 ölüm ve 1 207 498 vaka kayıtlara geçti. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinden 8 005 kişi de iyileşerek ayrıldı.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 10 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 10 ÖLÜ Admin
Bu içerik 659 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’na göre yeni vakalar bölgelere göre farklılıklar gösyeriyor. Stockholm’un 70 km kuzyinde bulunan Uppsala kentinde enfeksiyon kontrol doktoru Anna Gillman, bir basın açıklaması yayınlayarak  65 yaş ve üzerindeki herkesi olanaklı olan en kısa sürede 3. doz almaya çağırdı.

Anna Gillman, “Şimdi enfeksiyonun arttığını ve yaşlıların hafta sonlarından önce iyi bir korunmaları için ekstra bir doz almalarının acil olduğunu görüyoruz. Posta yoluyla bir davet almak için beklemeyin! Kendiniz, sağlığınız için zaman ayırtın ya da uğrayarak gelin, aşı olun. Elimizde bol miktarda aşı ve boş zaman var” diyor.

Sörmland Bçlgesi bir basın bülteni yayınlayarak acil olarak aşağıdaki kişilerin 6 Aralık'tan itibaren üçüncü dozları için randevu alabileceklerini duyurdu.

  • Bazı Engelli Kişiler için Destek ve Hizmet Yasası (LSS) uyarınca hizmet alan 18 yaş ve üstü kişiler.
  • 18 yaşını doldurmuş ve Sosyal Sigortalar Kanununa göre yardım tazminatına karar verilmiş kişiler.
  • Ciddi covid-19 hastalığı tıbbi riski yüksek olan kişiler

İsveç Halk Sağlığı kurumu şimdiye kadar 12 yaş ve üstü için 1.doz aşıyı 7 589 482 ( % 84) ve 2.doz 7 146 405 ( % 79,1) kişiye uygulandığını açıkladı.

Halk Sağlığı Kurumu bir basın açıklamasında, Stockholm'de iki omikron varyantı vakasına rastlandığını  yazdı. Yetkili, "30 Kasım saat 14.00'e kadar İsveç'te iki yeni omikron virüsü varyantı vakası bulundu. Varyant, Stockholm Bölgesi'nde ikamet eden insanlardan alınan örneklerde tespit edildi" diye yazıyor ve şöyle devam ediyor: "Kişiler Güney Afrika'da seyahat ediyorlardı ve geri dönüşleriyle bağlantılı olarak bir haftadan daha kısa bir süre önce test edildiler. Her iki numune de SARS-CoV-2'nin devam eden ulusal izleme çerçevesinde ele alındı. Güney Afrika'ya bağlantı nedeniyle yüksek önceliğe sahip bir konumdalar."

Stockholm'ün enfeksiyon kontrol doktoru Maria Rotzén Östlund, varyantın Stockholm'da görünmesine şaşırmadı. Östlund, “Semptomları olan veya olmayan kişilerden pozitif örnekleri sıralıyoruz ve şimdi Güney Afrika'da seyahat eden iki kişinin covid-19'un omikron varyantını taşıdığı tespit edildi. Stockholm Bölgesi'nden bir basın açıklamasında, bu varyantın hem İsveç'in başka yerlerinde hem de komşu ülkelerde zaten kanıtlanmış olduğu için beklenmedik bir durum değil” değerlendirmesini yaptı.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu korona omikron Stockholm Uppsala Sörmland Bölgesi aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ