ÇEVRE VE İKLİM BAKANI ANNİKA STRANDHÄLL’IN İCRA DURUMU SORUN OLDU

Yeni Başbakan seçilen Magdalena Andersson’un kabinesine Çevre ve İklim Bakanı olan Annika Strandhäll hacize düşmüş borçlarıyla basının konusu oldu. İsveç Televizyonu SVT'nin "Aktuellt" haber programında, hiçbir ödeme açıklamasının olmadığına dair güvence verdi. Ancak kurum belgelerine göre, Çevre Bakanı'nın birkaç tane hacizlik durumu vardı. Borçlardan biri 15.000 kronun üzerindeydi. Bakan, ”İnanılmaz derecede mütevaziyim çünkü bu sorunlu görünüyor. Bakan, gelecekte benzer hiçbir şeyin olmamasının inanılmaz derecede önemli olduğunu ifade ediyor.

ÇEVRE VE İKLİM BAKANI ANNİKA STRANDHÄLL’IN İCRA DURUMU SORUN OLDU
ÇEVRE VE İKLİM BAKANI ANNİKA STRANDHÄLL’IN İCRA DURUMU SORUN OLDU Admin
Bu içerik 869 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Annika Strandhälls, kişisel mali durumu gündeme gelmeden önce yeni Çevre ve İklim Bakanı olarak görevi devralmak için zar zor zaman buldu. Borçlarının basının gündemine taşınmasından sonra, Başbakan Magdalena Andersson, ”Ben, sayın bakana güveniyorum” açıklaması yaptı.

Aftonbladet dün bakanın iki ödenmemiş fatura için İcra Memuru tarafından arandığını açıklayabildi. Strandhäll'a birkaç mektup gönderilmesine rağmen faturalar ödenmedi. İcra kurumundan bir yönetici, ”Şu anda olan şu ki, bizim hizmet birimimizden bir memur  onun evine gidecek” dedi.

Salı akşamı Strandhäll, SVT'nin Aktuellt'inde röportaj yaptı. Daha sonra ödenmemiş faturalar hakkında birkaç soru soruldu, ancak kişisel mali durumunu iyi kontrol ettiği konusunda güvence verdi.

Bakan Strandhäll, ”Her zaman mali durumum düzenliydi, ne de herhangi bir ödeme uyarısı olmadı” dedi.

Aftonbladet gazetesinin ulaştığı kurum belgelerine göre bu bilgi doğru değil. 2013 yılında İsveç Vergi Dairesi'ne göre Strandhäll'ın 16.000 kronun (SEK) biraz üzerinde borcu vardı.

Siren adlı haber ajansına göre, borç aynı yıla ait bir ödeme açıklamasından kaynaklanıyor. Tutar 15.424 krondu. Ayrıca, Strandhäll'ın o sırada kayıtlı başka bir ödeme açıklaması olduğu da görülüyor.

Gazeteye göre, Annika Strandhäll, ödeme açıklamasını hatırlamıyorum. Kocam, o sırada ve 2019 yazında vefat edene kadar ev ekonomimizle ve özel işimle ilgilendi” diyor.

Belgede kendi adının bulunduğunu hatırlatan gazete, ”Evet, benim adıma. Ve bana sadece bugün bilgi ulaştı. İlişkimizde evin maliyesinden sorumlu olduğu konusunda bir bölünme vardı, ben daha çok kendi işe odaklandım” ifadelerini kullandı.

Gelecek günlerde bu sorunun fazla neler getirip, neler götüreceğini hatta bakanın istifa gibi bir durumla karşılaşıp katşılaşmayacağını merak konusu olarak belleklerde duruyor.

İsveç Çevre ve İklim Bakanı Annika Strandhäll borç icra kurumu Başbakan Magdalena Andersson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ