HÜKÜMETTEN KORONOVİRÜS KONUSUNDA YENİ ÖNLEMLER

Sağlık ve Sosyal İşler Bakanlığı ile İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun bu sabah ortak olarak düzenledikleri basın toplantısında koronavirüsü konusunda yeni önlemleri açıkladılar. Bu duruma göre, önümüzdeki hafta gibi erken bir tarihte, koronavirüsün yayılmasını azaltmak için yeni kısıtlamalar getirilebilir. İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Karin Tegmark Wisell, daha sonraki bir aşamada, enfeksiyonun yayılması artarsa atılacak daha çok adım olduğunu söylüyor.

HÜKÜMETTEN KORONOVİRÜS KONUSUNDA YENİ ÖNLEMLER
HÜKÜMETTEN KORONOVİRÜS KONUSUNDA YENİ ÖNLEMLER Admin
Bu içerik 987 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu, çarşamba günü, kurum olarak enfeksiyon durumunun kötüleşmesi durumunda alınabilecek önlemler konusunda hükümete öneriler sundu. Son zamanlarda, Avrupa'nın çeşitli yerlerinde korona enfeksiyonu arttı ve yeni omikron varyantı "özel öneme sahip" bir varyant olarak sınıflandırıldı.

Bu nedenle, Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren, yeni kısıtlamaların yakında geçerli hale gelebileceğini duyurdu. Sağlık vAvrupa

ve Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren konuşmasında; ”Belirsiz bir kışla karşı karşıyayız. Sonbaharda Avrupa'da enfeksiyon arttığını, İsveç'te de enfeksiyon arttığını görüyoruz. İsveç'in hâlâ düşük enfeksiyon ve sağlık hizmetleri oranlarına sahip olduğunu biliyoruz.

Hâlâ aşı olabilecek ve olması gereken pek çok kişi var. Artan enfeksiyon yayılımı, yeni bir virüs varyantı, aşı kapsamı ve sağlık hizmetlerindeki durum, geldiğimiz noktanın ve ne yapılması gerektiğinin değerlendirilmesinde birlikte değerlendirilmelidir” dedi.

Dün çarşamba, 100'den fazla kişinin katıldığı halka açık toplantılarda covid sertifikası şartı uygulanmaya başladı. Gelecek hafta, ek önlemleri yeniden uygulamak veya uygulamaya koymak gerekli olabilir.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Karin Tegmark Wisell, ”Çevremizdeki dünyadaki en son gelişmelere dayanarak, covid-19'u önlemek için herkesin sorumluluğu hakkında genel tavsiyelerin yakında tekrar sunulması gerekebileceğine inanıyorum” değerlendirmesini yaptı.

Basın Toplantısında şu önerilere yer verildi:

  • Mesafeyi koruyun ve sıkışıklıktan kaçının
  • Mümkünse toplu taşıma dışındaki ulaşım araçlarını tercih edin.
  • Tıkanıklık önlenemiyorsa toplu taşımada ağız koruyucusu (maske) kullanın

İşverenler için genel öneriler:

  • Çalışanların bir dereceye kadar evden çalışmalarını sağlayın
  • Mümkünse toplantıları fiziksel olarak değil dijital olarak yapın
  • Daha büyük katılımlı etkinliklerden kaçının
  • Personelin mümkün olduğunca işyerinden uzak durmasını sağlayacak önlemler alın
     

Kalabalık restoranlara genel öneriler geçerlidir.
 

Toplu taşıma için genel öneriler geçerlidir.

İsveç Korona önlem Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren İsveç Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell aşı serfifikası aşı pasaportu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ