İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Halk Sağlığı verilerine göre bugün son 24 saatte koronadan 3 kişi yaşamını yitirirken 2 437 de yeni vaka tespit edildi. Yeni vaka sayısının yüksek oluşu virüsün İsveç’te de artığı anlamına gelşiyor. Sağlık Bakanlığ ile İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun ortak basın toplantısında yeni önlemlerin uygulamaya konulacağı belirtildi.

İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 522 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun güncel verilerine göre koronavirüsü ülkede tekrarından artmaya başladı. Son 24 saatte koronadan 3 kişi yaşamını yitirirken 2 437 de yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 15 164 kişi yaşamını yitirdi ve 1 209 935 vaka da kayıtlara geçti. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinden 8 010 kişi de iyileşerek ayrıldı.

12 yaş üstü aşılamada 1.dozu 7 599 423 ( % 84,1) kişi ve 2.doz da 7 162 242 ( % 79,3) kişiye uygulandı. 3.doz aşıyı alanlara ilişkin istatistik yayınlanmadı

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bölüm başkanı Britta Björkholm bugünkü basın toplantısında, “Artık vaka sayısında artış gördüğümüz bir durumdayız. Aşılama hâlâ bir önceliktir. Teklif size geldiğinde kabul edin. Yeni vaka sayısı biraz artıyor ve ayrıca hastanelerdeki hasta sayısı da devam ediyor. Avrupa'da şu anda en yüksek enfeksiyon insidansına sahibiz. 47. hafta, bir önceki haftaya göre yüzde 7'lik bir artış yaşadık. Danimarka ve Norveç şu anda olduğumuzdan çok daha yüksek bir seviyede. Artık bildiğimiz gibi, zirveler farklı geliyor. Enfeksiyon düzensiz zikzaklar çiziyor.

46 ve 47. haftalarda, İsveç'te enfeksiyon insidansı 100.000 kişi başına 183'tür. Bu yükselişi gösteriyor. Enfekte sayısı ile eğri hem aşılı hem de aşısız için yukarı doğru eğilir, ancak aşısızlar için önemli ölçüde daha fazladır. Belirtileri olan herkes hem aşılı hem de aşısız test yaptırmasını öneriyoruz. Geçen hafta test edilenlerin yaklaşık yüzde 5'i pozitif çıktı.

Yoğun bakım ünitelerine düşme riski aşılanmamış olanlar için önemli ölçüde daha yüksektir. Bu gruba kabul edilenlerin sayısı da artmaktadır. Burada aşının fark yarattığını görüyoruz. Ölü sayısında hâlâ düşük seviyedeyiz. Ancak ölü sayısında bir gecikme var. Ancak aşının covid-19 ile ölme riskine de etkisi olduğu oldukça açık” değerlendirmelerini yaptı.

Stockholm bölgesi, korona testi talebinde keskin bir artış görüyor. Geçen hafta, bir önceki haftanın iki katı olan devam eden covid-19 için 53.353 test analiz edildi. Hızlı artışı karşılamak için bölge şimdi test kapasitesini genişletmek için çalışıyor. Önümüzdeki haftadan itibaren bölge, kendi kendine örnekleme için test kitleri içeren kutuları beş noktada piyasaya sürecek: Väsby Vårdcentral, Danderyd Sjukhus, Läkarhuset Odenplan, Skärholmen Centrum ve Jordbro Vårdcentral. Orada, sakinler test kitlerini kendileri alabilir, evde deneyebilir ve tescil edilip yapıldığında testi gönderebilirler.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu korona aşı Avrupa Danimarka Norveç Britta Björkholm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ