IŞİD’Lİ KADININ ELİNDEN ÇOCUKLARI ALINDI

Göteborglu 30 yaşlarında iki çocuklu bir IŞİD’li kadın 8 yıl önce Suriye’de sözde Irak Şam İslam Devleti adıyla kurulan devlete katılmak için Suriye’ye gitti. Ekim 2021’de iki çocuğuyla tekrar Göteborg’a döndü. Çocuklarda görülen travma üzerine kadın elinden çocukları İdare Mahkemesi kararıyla alınarak tedavileri için Sosyal Hizmet Kurumuna verildi.

IŞİD’Lİ KADININ ELİNDEN ÇOCUKLARI ALINDI
IŞİD’Lİ KADININ ELİNDEN ÇOCUKLARI ALINDI Admin
Bu içerik 599 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

IŞİD kadını çocuklarından mahrum kaldı. Suriye'de 8 yıldır IŞİD'in parçası olan Göteborg'da 30'larında bir kadın, iki çocuğu üzerindeki hakkını kaybeytti. Göteborgs-Posten gazetesi göre, çocukların avukatı, çocukların "ciddi travma belirtileri" sergilediklerini ve kapsamlı bir tedaviye gereksinimleri olduğunu bildirdi.

TT’ye göre de, ekim ayında anneleriyle birlikte İsveç'e döndüklerinde çocuklara doğrudan sosyal hizmetler tarafından bakıldı. İdare Mahkemesi, çocuklara, Gençlerin Bakımı Yasası (LVU), çerçevesinde bakılması gerektiğine karar verdi. Böylece çocuklar, Sosyal Hizmetler Kurumu’na bakım ve tedavilerinden sorumlu olarak üzere verildi.

İsveç İstihbarat Teşkiatı’nın raporlarına göre, İsveç’ten IŞİD saflarında savaşmak için 400’ün üzerinde erkek ve daha sonrada kadınlar Suriye’ye gittiler. IŞİD’e İsveç’ten katılımların ağırlıklı olarak Göteborg Bölgesinden olması dikkat çeken bir durum olarak görülüyor. Tarikatların yoğun olarak bu bölgede etkinlik gösterdikleri biliniyor.Ekonomik olarak Arap ülkelerinden destek gördükleri bilinen gerçekler arasında bulunuyor.

İsveç Göteborg IŞİD IŞİD Kadınları çocuk İsveç İdare Mahkemesi Sosyal Hizmetler Kurumu Velayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ