MALMÖ’DE ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ

Isveç’in güney kentlerinden Malmö'nün merkezinde güçlü bir patlama meydana geldi. Patlama, geniş bir alanda dükkan, restoran ve evlerde hasara yol açtı. Güney bölgesi polis sözcüsü Filip Annas, dış cephede büyük hasar olduğunu söylüyor.

MALMÖ’DE ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ
MALMÖ’DE ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 362 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Sydsvenskan gazetesine göre, dün gece yarısından sonra saat 01.07 dolaylarında  bir mağazada patlama meydana geldi.  Patlamanın ardından Stora Nygatan'a kurtarma ekipleri, polis ve ambulans geldi. Gazete, mağazanın girişinde ve pencerelerinde büyük hasar olduğunu belirtiyor. Binanın yakındaki dükkan, restoran ve evler de hasar gördü.

Polis, bomba teknisyenlerini beklerken caddeyi kordon altına aldı. Saat 02:00'de polis, güçlü patlamaya neyin sebep olduğunu konusunda bir açıklama yapmadı.

Malmö polisinde görevli memur Peter Martin, TT'ye yaptığı açıklamada, “Güçlü bir basınç dalgası veren bir şey olduğunu biliyoruz, ancak henüz ne olduğunu bilmiyoruz., ulusal bomba imha ekiplerinin inceleyecekler ve şu anda teknik bir soruşturma yürütüyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Soruşturma için daha uzun süre kapalı kalması, cadde ve kaldırımlardaki kıymıkları süpürmesi bekleniyor. Patlamada yaralanan olmadı. Peter Martin, ”Biz olay yerindeyken bir mağazanın penceresi tamamen çöktü ve büyük bir hasara neden olduğu için patlama meydana geldiğinde kimsenin olmaması büyük şans” diyor.

İsveç Malmö Patlama Stora Nygatan merkez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ