İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumunun verilerine göre son 24 saatte bir kişi yaşamını yitirirken yeni vakalarda artış devam ediyor. Bugün 3 163 vaka tespit edildi. Genel toplamda 15 185 ölüm ve 1 226 055 vaka kayıtlara geçti. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinden de 8 051 kişi iyileşerek ayrıldı.

İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 409 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te bugün açıklanan rakamlara göre omikron belirtilerine sahip 16 kişi olduğu belirtildi. Şimdiye kadar 1.doz aşıyı 7 649 959 ( % 84,7) ve 2.doz aşıyı 7 241 442 ( % 80,1) kişiye uygulandı. 3.doz aşıyı alanlarının sayısı açılanmadı.

Halk Sağlığı Kurumu Bölüm Başkan Yardımcısı Sara Byfors bugünkü basın toplantısında, “Ne hakkında konuşacağımı özetleyerek başlıyorum. Ülkede vaka sayısında ve ayrıca covid-19 için sağlık ihtiyacında sürekli bir artış görüyoruz. Bu nedenle, enfeksiyonun yayılmasını sınırlamak ve aşı kapsamını daha da artırmak için yeni önlemler alınmıştır. Tavsiyeler, mesafenizi korumak, sıkışıklıktan kaçınmak ve tabii ki hastalık durumunda evde kalmakla ilgilidir.

İsveç: Covid-19 vakalarının sayısı 47. Ve 48.hafrtadan itibaren yükseldi. 47. ve 48. haftalarda 100.000 kişi başına bildirilen toplam vaka sayısı 248 idi. İsveç'te enfeksiyonun yayılmasında bir artış var, ancak Avrupa'nın geri kalanına kıyasla nispeten düşük seviyelerde devam etti. Aşının enfeksiyon kapmaya karşı koruduğunu görebiliriz. Aşılılarda aşısızlara göre daha düşük bir insidans vardır. Ama şu anda gördüğümüz artış her iki grupta da oluyor.

Görüyorsunuz, görülme sıklığı farklı yaş grupları arasında farklılık gösteriyor. Yaşlılarda daha düşük bir insidans vardır, bu iyidir çünkü yaşlılar arasında ciddi hastalık riski daha yüksektir. Enfeksiyon, dokuz yaşına kadar olan kişilerde artıyor ve Byfors, bu grubun aşılanmamış olması nedeniyle makul olduğunu açıklıyor. Test edilen kişi sayısı da geçen hafta arttı. Ancak testi pozitif çıkanların oranı değil. Dolaşan birçok solunum yolu enfeksiyonu var, sadece covid-19 değil” değerlendirmesini yaptı.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Bölüm Başkan Yardımcısı Sara Byfors devamla:

“- Sağlık ve bakımdaki operasyonlardan sorumlu olanların tedbirleri enfeksiyon durumuna göre uyarladığını da hatırlatmak isteriz. Şimdi enfeksiyon artıyor dolaysıyla tekrar daha sıkı kısıtlamalar gelebilir.

Bu nedenle:

  • Çalışanların aşılanmasını kolaylaştırmak
  • Organizasyonu ve personeli gözden geçirmek
  • Ağız koruyucuları (maskelerin) kullanılmasını artırmak
  • Sağlık kuruluşlarının enfeksiyonları test etmesi ve izlemesi”

Ayrıca;

  • Yakın temastan kaçınmak için risk grubundaki daha fazla kişi ve 70 yaş ve üstü kişiler.
  • Başkalarıyla mesafenizi koruyun ve kalabalık ortamlardan kaçının.”

Konularına değinerek açıklamalar yaptı.

İsveç Korona Omikron İsveç Halk Sağlığı Kurumu Sara Byfors kısıtlamalar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ