İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 13 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre son dört günde 13 kişi yaşamını yitirirken 9 472 de yeni vaka tespit edildi. Toplamda 15 204 ölüm ve 1 238 689 da vaka kayıtlara geçti. Hastanelerin yoğu bakım ünitelerinden 8 079 kişi de iyileşerek ayrıldı.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 13 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 13 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 335 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te her ne kadar diğer Avrupa ülkelerine bakarak vaka ve ölüm oranlarında fazla bir artış söz konusu değilse, de hareketlanan bir artıştan söz edilebilir. İsveç'te bu nedenle sağlık hizmetleri üzerindeki baskı bir nevi artmaya devam ediyor. Eğri bu hızda devam ederse, yakın gelecekte daha fazla önlem alınması gerekecektir.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Karin Tegmark Wisell, “Şu anda gördüğümüz artışla birlikte daha fazla önlem alınması gerektiğini görüyoruz” diyor.

İsveç Yoğun Bakım Kaydından alınan verilere göre, geçen pazartesi günü hastanelerde yatan hasta bakımında toplam 307 hastaya vard. Bu sayı 395’e yükseldi. Ülkenin yoğun bakım ünitesinde şu an 74 hastaya bakılıyor, geçen Pazartesi bu sayı 47 idi. En büyük artış son iki yılda oldu.

Ilımlı Muhafazakar Parti Başkanı Ulf Kristersson’nun hastalandığı ve PCR testi yaptırarak sonucunu beklediği parti basın bürosu tarafından açıklandı. Bu nedenle Kristersson’nun Noel konuşması ileri bir tarihe ertelendi.

Norveç aşağı yukarı tam bir kapanmaya gidiyor. Restoranlarda, barlarda ve otellerde içki satışları durduruldu. İş yaşamında çoğunlukla evden çalışma durumuna geçildi. Okullarda kısmi uzaktan eğitim yapılmaya başlandı.

İsveç’te şimdiye kadar 12 yaş üstü 1.doz aşıyı 7 682 186 ( % 85) ve 2.doz aşı 7 289 327 ( % 80,7) kişiye uygulandı.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Korona Şmikron artış Norveç Kapanma Karin Tegmark Wisell Ilımlı Muhafazakar Parti Ulf Kristersson test PCR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ