SAĞLIK VE SOSYAL İŞLER BAKANI LENA HALLENGREN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren koronavirüsü ve varyantlarına yönelik alınacak yeni önlemler konusunda saat 10.00 bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda İsveç’e seyahat edecek olan Kuzey ülkeleri vatandaşlarından da aşı pasaportu istenecek..

SAĞLIK VE SOSYAL İŞLER BAKANI LENA HALLENGREN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
SAĞLIK VE SOSYAL İŞLER BAKANI LENA HALLENGREN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ Admin
Bu içerik 555 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren bugün saat 10.00 da İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Karin Tegmark Wisell äle birlikte düzenlediği basın toplantısında, enfeksiyondaki artış nedeniyle hükümetin aldığı yeni önlemleri sundu.

Yeni önlemler şunlardır:

 • 21 Aralık Salı gününden itibaren İskandinav ülkelerinden girişte aşı pasaportları için gereklilikler yerine getirilecek. İşe gidip gelen işçiler ve öğrenciler için özel kurallar geçerli olacak
   
 • İskandinav ülkeleri de dahil olmak üzere tüm yolcuların İsveç'e girerken test yaptırmaları teşvik edilecek.
   
 • Çocuklar için sportif çalışmalar ve büyük kamplar yürütülmeye devam edilebilir. Ama yeni öneriler gelecek.
   
 • Hükümet ayrıca restoranlara ve spor salonlarına aşı geçişleri için bir teklif sundu. Hallengren'e göre daha sonraki bir durumda alakalı olabilir.
   
 • Yakında ek önlemler gelebilir ve önümüzdeki hafta enfeksiyonun yayılması önlemek için yeni kısıtlamalar sunulacak.
   
 • Neredeyse bir yıldır aşılarımız var, devam ediyor.
   
 • Yılbaşında "küçük parti" toplantıları yapın.
   
 • Aşıları tam ve sağlıklı olanlar için Noel'i akrabalar ve arkadaşlarla kutlamak iyidir, ancak belirtiler görürseniz iptal etmeye hazır olun.
   
 • Aşısız kişilerle, daha yaşlı ve kırılgan insanlarla biraraya gelmemeye dikkat edin.

Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı ile İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Karin Tegmark Wisell basının sorularını yanıtlamaya çalıştılar. Genellikle konu insanların korunmalarına kendilerinin dikkat etmesi ve mutlaka aşı yaptırmaları önünde ortaya çıktı.

Danimarka’da aşırı artış için Bakan, “Başka bir ülkeye giderken bir köprüden geçiyorsunuz aynı derecede dikkatli olmanız gerektiğini söyleyebilirm” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Karin Tegmark Wisell, “Eğer aşı olduysanız, belli bir korumanız var demektir. Dikkatli olmak ve sıkışıklıktan kaçınmak gerekir” biçiminde yanıtlıyor.

İsveç Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren İsveç Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell basın toplantısı önlemler aşı pasaportu Danimarka İskandinav ülkeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ