İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNDE 5 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre bugün koronadan son 24 saatte 5 kişi yaşamını yitirirken 4 130 da yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 15 231 ölüm ve 1 250 885 de vaka kayıtlara geçti. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinden 8 107 kişi de iyileşerek ayrıldı.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNDE 5 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNDE 5 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 484 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu son haftalarda korona vakalarında gözle görülür bir artış yaşandığını kabul ediyorlar. Bunun önüne geçilmesi için halktan alınan önlemlere uymalarını istiyorlar. Yılbaşından önce yeni önlemlerin gelebileceğini ve hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtiyorlar.

SVT Nyheter Västernorrland haberine göre, Sundsvall'ın hastanesinin personel moduna geçtiğini bildirdi. Covid-19 ve mevsimsel grip kombinasyonu, yüksek iş yüküne ve birçok aşırı kalabalığa neden oldu. Ayrıca personelin büyük bir kısmı hastalık nedeniyle evde kaldığı belirtildi. SVT'nin güneydeki yerel sağlık bakım bölgesi bölge müdürü Ylva Drevstad, “Uzun süredir zor bir durumda olduğumuzu söyleyebilirim” diyor.

Aşılama 12 yaş ve üstünde devam ediyor. 1.doz aşıyı 7 707 313 ( % 85,3) kişi ve 2.doz aşıyı 7 326 603 ( % 81,1) kişiye uygulandı.

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen bugün düzenlediği basın toplantısında, artan enfeksiyon yayılması nedeniyle ülkede yeni korona önlemlerinin getirileceğini söyledi. Ayrıca, her beşinci enfeksiyon vakasının omikron varyantından olduğunu söylüyor.

Reuters haber ajansına göre, aynı zamanda epidemiyoloji profesörü olan Almanya Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, bugün omikron varyantının "büyük bir beşinci enfeksiyon dalgasını" tetiklemesini beklediğini söyledi. Ayrıca Almanya'nın "daha önce hiç görmediğimiz bir biçimde" bir meydan okumaya hazırlanması gerektiğini de söylüyor.

İsveç korona covid-19 omikron aşı enfeksiyon danimarka Almanya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ