SJ GÜNDE 30 TREN SEFERİNİ ASKIYA ALIYOR

İsveç Demiryolları İşletmesi (SJ) günlük olarak değişik kentlere 30 tren seferinin askıya alındığını ve durumun Noel gününe kadar süreceğini duyurdu. SJ'de basın sözcüsü Tobbe Lundell, “Seferleri durdurduğumuz için üzgünüz” açıklamasını yapıyor.

SJ GÜNDE 30 TREN SEFERİNİ ASKIYA ALIYOR
SJ GÜNDE 30 TREN SEFERİNİ ASKIYA ALIYOR Admin
Bu içerik 470 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Demiryolları yönetimi gerekli personal eksikliğini ve hasta olan çalışanları ileri sürerek böyle bir kararı aldıklarını belirtiyorlar. Tren seferleri Malmö, Göteborg, Gävle, Uppsala gibi kentlere seyahat edecek olan yolcular fazlasıyla etkileniyor. Yolcular en geç bugün trenlerinin iptal edilip edilmediğini öğrenecekler.

SJ'nin basın sözcüsü Tobbe Lundell, son günlerde seyahat rezervasyonu olan herkesle nelerin geçerli olduğu hakkında ayrıntılı bilgi aldıklarını söyleyerek, “iptal edilen kalkışlardan etkilenen tüm yolcular, seyahatlerini yeniden rezerve edebilecek ya da iptal edilen seyahatler için tazminat alabilecektir. Yeniden rezervasyon yapma ya da iptal etme şansı var. Farklı kalkışlar için farklı seçenekler var” diyor.

İptal edilen seferler ve geciken trenler, sonbaharda SJ için yinelenen bir sorun oldu. Tobbe Lundell'e göre, “iptal edilen seferlerin nedeni, olması gerektiği gibi çalışmayan yeni bir planlama sistemidir. Yeni bir planlama sistemiyle yola çıktık, bu da bize büyük problemler yaşattı. Bunlar kötü işleyen çizelgelerdi ve sonra personel sıkıntısı dediğimiz bir şey ortaya çıktı. Bütün bunların verimsiz zaman çizelgeleri olduğunu ve planlama sistemi nedeniyle personelin olması gereken yerde olmadığından kaynaklandığını” söylüyor

İsveç Demiryolları SJ İptal Malmö Göteborg Uppsala Gävle Hastalık seferler iptal Noel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ