TEGNELL: “AŞI PASAPORTU YAYILMAYI ÖNLEMEDE YETERLİ DEĞİL!”

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Devlet Epidemiyoloğu Anders Tegnell tek başına aşı pasaportu’nun korona ve varyantlarının yayılmasında yeterli olmadığını söyledi.

TEGNELL: “AŞI PASAPORTU YAYILMAYI ÖNLEMEDE YETERLİ DEĞİL!”
TEGNELL: “AŞI PASAPORTU YAYILMAYI ÖNLEMEDE YETERLİ DEĞİL!” Admin
Bu içerik 540 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu yetkilileri hükümete, aşı kanıtının tek başına enfeksiyonun yayılmasını önlemek için yeterli olmadığını yazıyor. Diğer enfeksiyon kontrol önlemleri ile birleştirilmelidirler, yönünde görüş bildirdiler.

İsveç haber ajansı TT’ye göre, genel olarak İsveç Halk Sağlığı Kurumu, hükümetin aşı sertifikalarını bugünden daha fazla faaliyette kullanma planlarına evet diyor. Ancak otoriteye göre, omikron varyantı bilgisi de dahil olmak üzere mevcut epidemiyolojik durumda aşı kanıtı yeterli değil.

Kurum yetkilileri, "Bu, enfeksiyonun yayılma riskini yeterli ölçüde azaltmak için aşı sertifikalarının diğer enfeksiyon kontrol önlemleriyle birleştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Bu, hükümetin enfeksiyon kontrol önlemlerinin uygulanmasına yönelik eylem planının 2. adımında zaten bulunan aşı kanıtlarının tek başına yeterli bir enfeksiyon kontrol önlemi olmadığı anlamına geliyor " diye yazıyor.

Hükümetten gelen karşı yanıtta, aşı sertifikalarının restoran ve kafelerde, eğlence ve kültürel faaliyetler için yerlerde, ticaret yerlerinde ve özel toplantı yerlerinde enfeksiyon kontrol önlemi olarak kullanılmasının mümkün olması gerektiğini önerdi.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Epidemiyolog Anders Tegnell Aşı Pasaportu Korona Varyant Enfeksiyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ