NOEL TRAFİĞİNDE KAOS YAŞANIYOR

İsveç’te başlayan Noel Tatili trafikte kış mevsiminin koşulları da göze önüne alınınca büyük bir kaos yaşanıyor. Linköpingde E4 karayolunda meydana gelen bir trafik kazasında 20’li yaşlarda üç genç kız hastaneye kaldırıldı.

NOEL TRAFİĞİNDE KAOS YAŞANIYOR
NOEL TRAFİĞİNDE KAOS YAŞANIYOR Admin
Bu içerik 392 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Linköping'in dışındaki Vikingstad ve Mantorp arasındaki E4 otoyolunda bir araba yoldan çıkıp hendeğe girdi. Olayla ilgili ihbar polise 12.21'de geldi. Polise göre, arabada 20'li yaşlarında üç kız bulunuyordu. Üçü de hastaneye kaldırıldı. Bunlardan birinin durumun ciddiolduğu ve özel bakıma ihtiyacı olacağı belirtildi.

Polise göre, görünüşe göre araba biraz yoldan çıkmış. Yolların çok kaygan olduğunu da bilmekte yarar var. Polisin bölgesel merkezinden Jonny Gustavsson, “Sürücülere hem hızlarımı ayarlamanın hem de her şeyden önce mesafelerini korumalarının önemli olduğunu hatırlatıyoruz. Her araba sürücüsü kendine şu soruyu sormalıdır: ‘Önümdeki araba bir geyik yüzünden durursa, o zaman duracak zamanım olur mu?" görüşünü ileri sürüyor.

Sabah saat 11.30'da Ystad tepesinde E65'te beş araç birbiriyle çarpıştı. Olaya 11 kişinin karıştığı belirtilirken, yaralanan olmadı. Ystad'a giden yolu kazadan sonra kapatıldı. Polisin bölge komuta merkezinden Jimmy Modin, Malmö yönünde yolun sınırlı trafik ve düşük hızda açık olduğunu söylüyor.

Olay yerinin çok kaygan olmasınedeniyle, polis Skåne bölgesindeki sürücüleri daha dikkatli olmaya çağırıyor. Sözcü, “Zamanında dışarı çıkın, mesafenizi koruyun ve hızını ayarlayın. Bazı yerlerde 110 km olmasını tavsiye etmiyoruz. Eksiksiz ve temiz bir şekilde gideceğiz yere varmanın daha iyi olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Ayrıca, Borås'taki Rångedala'da 40 numaralı ana karayolu üzerinde çok sayıda aracın karıştığı bir trafik kazası meydana geldi. Polise göre, kazaya beş ila yedi araba karıştı. Omuz ağrısı şikayetiyle bir kişi hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili olarak trafik durduruldu, ancak saat 15.45'te polis, yolun tekrar sürülebilir durumda olduğunu bildirdi. Jönköping yönünde bir şeritin açıldığı belirtildi. Polis sözcüsü Thomas Fuxborg, “Güneye giden şeritlerin tamamen açıktır” dedi.

İsveç Noel Trafiği Kaos Linköping Vikingstad Mantorp Ystad Borås Rångedala
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ