LİNKÖPİNG’DE BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

İsveç’in doğu kentlerinden Linköping’de dün akşam saatlerinde bir kişi silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Polise göre öldürülen kişinin mafyalaşmış sokak çeteleriyle bağlantısı var. Polis gece saatlerinde 20’li yaşlarda bir cinayet zanlısı olarak yakalayarak gözaltına aldı ve daha sonra kişi savcılıkça tutuklandı.

LİNKÖPİNG’DE BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ
LİNKÖPİNG’DE BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 490 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Linköping’in Skäggetorp semtinde akşam saatlerinde silah sesleri duyuldu. Bir kişi silahlı saldırının ardından yaşamını yitirdi. Polis aldığı ihbar sonucu büyük bir polis operasyonu başlattı. Olay, çarşamba akşamı saat 17.30'dan hemen önce meydana geldi.

Linköping kenti son bir yıldır sokak çetelerinin birbirleriyle olan çatışmalarından dolayı basının gündeminde olan bir sanayi kenti. Çetelerin çatışmalarında bu yıl içerisinde 4 ila 5 kişi yaşamını yitirdi.

Doğu Polis Bölgesi basın sözcüsü Johnny Gustavsson, “Yüksek sesli patlamalar nedeniyle oraya gittik ve başlangıçta ne olduğunu bilmiyorduk. Olay yerinde  silahla yaralanmış bir adam bulduk” dedi. Hastaneye kaldırılan kişi kısa bir süre sonra yaşamını yitirdi.

Birkaç polis devriyesi bölgedeki kapıları çaldı ve tanıklarla konuştu. Bölge, bekleyen adli tıp teknisyenleri ve olay yeri incelemesi için kordon altına alındı. Johnny Gustavsson, “Kişinin bulunduğu bir yeri kapattık. Bölgede çok sayıda devriyemiz olduğunu ve ne olduğunu araştırmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

Polisten yapılan daha sonraki bir açıklamada 20’li yaşlarda bir gençin yakalarak gözaltına aldığı ve tutuklandığı bildirildi. Polis ayrıca ölen kişilerin akrabalarına haber verildiği ve kişinin teşhis edildiğini de belirtti.

İsveç Linköping silahlı saldırı cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ