İSVEÇ’TE SON BEŞ GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 20 ÖLÜ

İsveç’te yeni yıl nedeniyle yayınlanmayan korona vakaları bugün açıklandı. Buna göre son beş günde koronadan 20 kişi yaşamını yitirirken 42 969 da vaka tespit edildi. Bu duruma göre günlük ortalama vaka sayısı 8 594 olarak ortaya çıktı.

İSVEÇ’TE SON BEŞ GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 20 ÖLÜ
İSVEÇ’TE SON BEŞ GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 20 ÖLÜ Admin
Bu içerik 476 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu tarafından açıklanan veriler ülke çapında korona  ve varyantlarının artmaya başladığını gösteriyor. Noel ve yeni yıl tatilleri bu artışta bir rol oynadığı söylenebilir. Son beş günde 20 kişi ölürken 42 969 vakanın görülmesi bu durumu doğruluyor.

Şimdiye kadar 15 330 kişi yaşamını yitirdi. 1 357 753 de vaka kayıtlara geçti. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinden 8 275 kişi de iyileşerek ayrıldı. 1.doz aşı 7 757 998 (% 85,9) kişi, 2.doz aşı 7 406 964 (% 82) kişi ve 3.doz aşı ise 2 524 919 (% 27,9) kişiye uygulandı.

İsveç Kraliyet Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre, kraliyet çiftinin dün gece testi pozitif çıktıç Saray sözcüsü Margareta Thorgren'e göre güvenlik önlemi olarak kendilerini test ettiler. Margareta Thorgren, "Şu anda çok sayıda hasta ya da sağlıklı kişilerin testi pozitif çıkmış olduğundan, bu tamamen rutin bir önlemdi" diyor.

Ülkede korona enfeksiyonu artıyor ve yeni yıl birçok bölgede rekor düzeyde enfeksiyon oranlarıyla başladı. Eğriler yükselmeye devam ederse, hükümetin eylem planındaki bir sonraki adım, aşı sertifikaları için artan gereksinimler ve restoranlar ile kültürel yaşam üzerindeki kısıtlamalar insanların eve kapanmalarına yol açabilir.

İsveç sporcuları ve kış kayak sporçuları arasında da koronavirüsüne yakalananların sayısı artıyor. Zagrep'deki İsveç alp milli takımının birkaç kayakçısı ve liderinin korona bulaştığı doğrulandı. Pazartesi akşamı milli takım, bir kayakçı ve bir liderin testlerinin pozitif çıktığını duyurdu.

Jakob Swanberg TT'ye, “semptomları olan ancak ilk önce negatif test edilen diğer birçok kişinin testlerine olumlu yanıtlar aldığını bildirdi. Semptomlar geliştirdikleri için ihtiyati tedbir olarak izole edildiler” açıklamasını yaptı.

Swanberg, yeni testlerin olumlu bir yanıt verdiğini açıklamadan önce TT'ye verdiği demeçte, virüsün henüz seviyelerde olmadığı için testlerde tespit etme riskiniz olduğunu söyledi. Enfeksiyon, bugün (bayanlar) ve yarın (erkekler) müsabakaları için Zagreb'de bulunan slalom takımlarında olabilir

Swanberg, kaç kişinin enfekte olduğunu ya da kadın kadrosundaki, erkek kadrosundaki veya her iki kadrodaki insanlarla ilgili olup olmadığını söylemek istemiyor.

isveç İsve. Halk Sağlığı Kurumu Korona Omikron Enfeksiyon aşı artış spor Kış sprocuları kayak Zagrep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ