İSVEÇ HÜKÜMETİ KORONADA YENİ ÖNLEMLER GETİRİYOR

İsveç Hükümeti tekrar artmaya başlayan koronavirüs ve varyantları vakalarına karşı bugün yeni önlemler getirmeye yönelik adımlar atması bekleniyor. Bu duruma göre artık restoranlar, mağazalar ve tur operatörleri de müşterilerinden belge talep edebilecekler.

İSVEÇ HÜKÜMETİ KORONADA YENİ ÖNLEMLER GETİRİYOR
İSVEÇ HÜKÜMETİ KORONADA YENİ ÖNLEMLER GETİRİYOR Admin
Bu içerik 989 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI  

Hükümet, toplumda aşı sertifikalarının daha geniş kullanımına ilişkin kararlar yoluyla şimdi daha fazla insana aşı olmaları için baskı yapıyor. İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nun aşağıdaki yerlerde aşı sertifikalarının kullanımına karar vermesine izin verilecek:

  • Servis hizmeti veren yerler
  • Boş zamanları değerlendirme ve kültürel faaliyetler için kullanılan yerler
  • Ticaret (alışveriş mağazaları)yerleri
  • Özel buluşmalar için mekanlar
  • Bazı uzun mesafe toplu taşıma araçları

Bu öneriye göre, aşı sertifikalarının kullanılıp kullanılmayacağını seçebilecek olan söz konusu faaliyeti yürüten kişiye bağlı olaacaktır.

Buna ek olarak, hükümetin kurallarda bir takım istisnalar konusunda karar vermesi bekleniyor. Örneğin, eve yemek servisi için yiyecek satın alırken, bakkallar ya da eczaneler gibi sosyal açıdan önemli faaliyetlerde aşı sertifikası istenmesine izin verilmemelidir. Ayrıca diplomatik dokunulmazlığı olan kişiler de kurallar kapsamında olmayacaktır.

Resmi olarak, bugün beklenen hükümet kararı, covid-19'un yayılmasını önlemek için özel kısıtlamalar olarak geçen yılki yönetmelikte ve ayrıca restoranlarda geçici enfeksiyon kontrol önlemlerine ilişkin yönetmelikte yapılan değişikliklerle ilgili. 1 Aralık'ta, organizatörlerin spor etkinlikleri, konserler ve tiyatrolar gibi 100'den fazla kişinin katıldığı halka açık kapalı etkinlikler için aşı sertifikaları talep etme olasılığı getirildi. Ancak organizatörler aşı sertifikası talep etmeme fırsatına sahip oldular, ancak bunun yerine metrekare başına maksimum kişi sayısı ve koltuklar arasındaki mesafe ile ilgili kurallara uymak zorunda kaldılar.

İsveç İsveç Hükümeti Korona Enfeksiyon Varyant önlem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ