İSVEÇ’TE HASTANELER DOLDU

Koronavirüsü ya da covid-19 ve varyantlarında ortaya çıkan artışlar nedeniyle hastanelerde tedavi altına alınan insanların sayısı bine yaklaştı. Şu an hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde 100’den fazla hasta bulunuyor.

İSVEÇ’TE HASTANELER DOLDU
İSVEÇ’TE HASTANELER DOLDU Admin
Bu içerik 439 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

TT’nin haberine göre, Covid-19'da hastaneye kaldırılan ağır hasta sayısı önemli ölçüde artıyor. perşembe günkü istatistiklere göre, çarşamba günü bildirilenden 100'den fazla olan yaklaşık 920 kişiye hastanelerde bakılıyor. Yoğun bakım istatistiklerine göre, hastaların 110'una yoğun bakım ünitesinde bakılıyor.

Covid'li yoğun bakım hasta sayısı 28 aralık'tan bu yana 100'ün üzerinde, 3 Ocak'ta hasta sayısı en fazla 121’yi buldu. İsveç Halk Sağlığı Kurumu yetkilileri çarşamba günkü basın toplantısında geçen hafta yoğun bakıma kaldırılan covid hastalarının yüzde 75'inin aşısız olduğunu belirtiler.

Covid-19 hastalarının büyük çoğunluğu ağır hasta koğuşunda bakılıyor. SVT News'e göre, mevcut en son istatistiklere göre, salı gününden itibaren sayı 822'ye yükseldi. Bu, sayının 685 olduğu bir önceki güne göre önemli bir artış. Stressli ve yoğun bakım durumu, sekiz bölgenin personelinin terfi etmesine neden oldu.

Yakın gelecekte baskının daha da artması bekleniyor. Günlük yoğun bakım rakamı, bölgelerin ne zaman rapor verdiğine bağlı olarak gün içinde marjinal olarak değişebiliyor.

İsveç korona Enfeksiyon artış hastaneler yoğun bakım İsveç Halk Sağlığı Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ