TRANÅS’TA İKİ KİŞİ SİLAHLI SALDIRIDA YARALANDI

Tranås’un merkezinde gece yarısından sonra iki kişi uğradıkları silahlı saldırı sonucu yaralandı. Bir ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri bilinçleri yerinde yaralı 30’lu yaşlarda iki kişi buldu. Gece boyunca yapılan incelemelerde 50’li yaşlarda bir kişi gözaltına alındı ama polise göre sabah saatlerinde serbest bırakıldı.

TRANÅS’TA İKİ KİŞİ SİLAHLI SALDIRIDA YARALANDI
TRANÅS’TA İKİ KİŞİ SİLAHLI SALDIRIDA YARALANDI  Admin
Bu içerik 797 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç basınında yer alan haberlere göre, 30'larında iki kişi gece yarısından sonraTranås'un merkezinde vurulmuş halde bulundu. Doğu bölgesi polisinden Tommy Thorngren, saldırganların aranmasının gece boyunca tüm hızıyla devam ettiğini söylüyor. Gece boyunca 50'li yaşlarında bir kişi gözaltına alındı, ancak sabah tekrar serbest bırakıldı.

Polis, bu gece saat 00.17'de Tranås'un merkezindeki seyahat merkezinde birkaç ihbar telefon aldı. Alarma geçen devriyeler olay yerinde iki yaralı buldu. Doğu bölgesi polis sözcüsü Tommy Thorngren, “Durum görünüşe göre kurşun yarası olan ve yaralarını gösteren iki yetişkin kişi olduğunu gördük” diyor.

Silahlı iki kişinin kurşunlanmış olarak bulunmasının ardından çok sayıda devriyenin katıldığı büyük bir operasyon başlatıldı. Olay yeri güvenlik şeridine alınarak gece boyunca teknisyenler tarafından incelendi.

Saldırıdan kısa bir süre sonra sorguya alınan 50'li yaşlarındaki bir adam, cinayete teşebbüse yardım ve yataklık etme şüphesiyle gece acil durum savcıları tarafından tutuklandı. Sabahın ilerleyen saatlerinde savcılar, adamın serbest bırakılmasına karar verdi.

Polis görgü tanıkları bulmaya ve konuşmaya çalışıyor. Saldırıya uğrayan kişilerin polis tarafından bilindiği ve suç kayıtları olduğu belirtiliyor. Saldırganların aranması tüm hızıyla devam ediyor. Tommy Thorngren, “Ön incelemede doğru bilgiye erken ulşamak önemlidir. Polis teşkilatı olarak olanaklarımızı tamamını seferber ettik” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Tranås silahlı saldırı yaralama cinayete teşebbüs Polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ