İSVEÇ HÜKÜMETİ’NDEN ELEKTRİK DESTEĞİ

Maliye Bakanı Mikael Damberg bugün düzenlediği basın toplantısında artan elektrik fiyatlarına karşı yüksek elektrik faturası ödemeyle karşı karşıya kalan ailelere 2 bin kronun üzerinde yardım yapılayacğını açıkladı.

İSVEÇ HÜKÜMETİ’NDEN ELEKTRİK DESTEĞİ
İSVEÇ HÜKÜMETİ’NDEN ELEKTRİK DESTEĞİ Admin
Bu içerik 745 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç'te aralık ayınından itibaren elektrik dağıtım şirketleri kilowattsaat fiyatlarını olağanüstü artırdılar. Artan elektrik fiyatlarının ardından soğuktan daha çok etkilenen bölgelerde yaşayan vatandaşlara yardım yapılacağı açıklandı.

Hükümet yetkililerince, elektrik faturalarına gelen zamdan etkilenen 1,8 milyon hane olduğunu belirtilerek, geçtiğimiz aralık ayı da dahil olmak üzere 3 aylık bir para desteği sağlanacağı açıklandı. Böylece her aileye 3 ay boyunca 2 bin kronun üzerinde yardımda bulunulacağı ve toplamda vatandaşlara 661 milyon kron yardım yapılacağını dile getirildi.

Maliye Bakanı Mikael Damberg yardım kararına ilişkin, “Olağandışı durumlar için olağandışı önlemler alıyoruz” dedi. Ayrıca, Enerji Bakanı Khashayar Farmanbar ise vatandaşların ekonomik olarak endişeye düşmekte haklı olduklarını söyledi.Pandemi nedeniyle pek çok kişi evden çalışmak durumunda kalıyor. Bu da elektrik kullanımını fazlasıyla etkiliyor.

Maliye Bakanı’nın önerilerini memnuniyetle karşılayan bir vatandaş basına, “Bunun için teşekkürler, kulağa gerçekten harika geliyor ve bize her şekilde yardımcı olacak. O zaman yapabileceğiniz daha çok şey var. Elektriğin fiyatını kontrol eden kurgusal borsa bence tam bir delilik ve faturalara bakarsanız, sadece biz tüketicilerin parasına mal olan çok fazla ücret ve vergi var. Kolayca kaldırılabilirler” diyor.

İsveç İsveç Hükümeti Maliye Bakanı Mikael Damberg Enerji Bakanı Khashayar Farmanbar Elektrik desteği Elektrik faturası artış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ