CARL BİLDT KİEV ÜZERİNDEN KÜFÜRLER SAVURDU

Avrupa’nın içinde bulunduğu gergin güvenlik ortamının ortasında, İsveç'in eski Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Carl Bildt Twitter'dE durumu en hafif tabirle renkli bir dille yorumladı. Aftonbladet gazetesine göre, Carl Bildt daha sonra twİtti sildi.

CARL BİLDT KİEV ÜZERİNDEN KÜFÜRLER SAVURDU
CARL BİLDT KİEV ÜZERİNDEN KÜFÜRLER SAVURDU Admin
Bu içerik 1025 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Aftonbladet gazetesinde yer alan bir habere göre, İsveç'in eski Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Carl Bildt Kiev üzerinden üstü örtülü ve anlaşılmaz bir dille ağır sözler sarfetti

Balkanlar'daki savaş sırasında AB için de arabuluculuk görevinde bulunan Carl Bildt, Pazar gecesi Ukrayna'nın başkenti Kiev'le ilgili tüm dedikoduları etrafa saçtı. Finli twitterci Jukka P. Seppälä'ya yanıt verme girişimi gibi görünen bun twette Bildt, zengin bir dilin kanıtını verdi. "Kuuuuuuuk Kiev kkis uis kuis, yuyyour yyuuyour yuyour you".

Ancak bu, Bildt'in ilk kez tutarsız tweet atışı değil. Daha önceki bir durumda, anahtarlar "l", "a", "q" ve "p" harflerine takılmış gibiydi.

Aftonbladet gazetesi akşam saatlerinde Carl Bildt'e ulaştığını ve ondan silinen tweet ve ne olduğu hakkında yorum yapmasını istediğini yazdı. Carl Bildt, bir e-posta yollayarak şunları yazıyor: "İpucu yok. Ancak bu, yapacak çok işiniz olduğunda ve farklı hesaplar arasında geçiş yaptığınızda olur. Nasılsa başka bir şey yok." Bildt blogunda, Avrupa'daki mevcut güvenlik durumunun "1960'ların başından beri en ciddi" olduğunu yazıyor.

İsveç Carl Bildt Kiev Twett küfür AB Ukrayna
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ