STOCKHOLM’DA AŞI KARŞITLARI GÖSTERİ YAPTI

İsveç’in üç büyük kentinde korona aşısına ve aşı sertifikasına karşı olanlar bugün bir protesto gösterisi düzenlediler. Stockholm’da göstericilere 3 bin kişilik katılım izni verildi. Protestoya katılmak için 18 bin kişi başvurdu.

STOCKHOLM’DA AŞI KARŞITLARI GÖSTERİ YAPTI
STOCKHOLM’DA AŞI KARŞITLARI GÖSTERİ YAPTI Admin
Bu içerik 890 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’da göstericiler Norrmalm Meydanı’nda toplanarak Hamngatan üzerinden Sergel Meydanı’na yürüdüler. Korona aşısını ve aşı sertifikasını protesto ettiler. Özellikle lokanta, bar gibi yerlerin sahipleri de destek verdiler. Bu tür işyeri sahipleri ekmek paramızı kazanmak istiyoruz ya değilse, batıyoruz düşüncesindeler.

Protestonun düzenleyicisi olarak "Özgürlük Hareketi" örgütü görülüyor. Örgüt, cumartesi günü 3.000 kişilik bir gösteri düzenlemek için polisten izin aldı. TT'ye göre dün 18.000 kişi protesto için kaydoldu.

Stockholm polisinden Per Fahlstöm, Expressen gazetesine, maksimum 3.000 kişilik tavanın nedeninin gösterinin uygulandığı yerlere bağlı olduğunu söylüyor. TV4 haberlerine göre de, polisin göstericilere saat 17.00'ye kadar devam etme izni verdiklerini belirtiyor.

Stockholm Polisi sözcüsü Per Fahlström, SVT haberler Stockholm'e, “Kaç kişinin geleceğine dair bir değerlendirmemiz var, ancak hiçbir şey hakkında yorum yapmıyoruz” diyor.

Protesto gösterisine aşırı ırkçı Kuzey Direniş Hareketi (NMR) de katıldı. Gösteride, bu örgüte bağlı kişiler pankartlar taşıdıkları görüldü.  Görgü tanıkları, “Trende Nazi NMR'den pankartlar taşıyan insanları gördük” diyor. Nicole Amiri adlı bir kişi de, “İnsanların halka yaklaştığını ve ırkçılık karşıtı sloganlar attığını söyleyen insanlarla görüştük” diyor.

TV4 haberlerinde aktarılan bilgiye göre, birçok spor kulübünden maskeli futbol taraftarları da mekan için başvuruda bulundu. Edinilen bilgiye göre, holiganlara "polisle savaşmak" için oraya gitmeleri gerektiği yönünde bir mesaj gönderildi.

İsveç Stockholm aşı protesto korona aşı sertifikası NMR Özgürlük Hareketi Kuzey Direniş Hareketi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ