VÄSTERÅS’TA BİR APARTMANDA PATLAMA MEYDANA GELDİ

Stockholm’un 110 km kuzeybatısında bulunan Västerås kentinde bir apartman dairesinde patlama meydana geldi. Bir kişi hastaneye kaldırıldı ve yaralanma durumu belirsiz. Polis gece boyunca incelemelerini sürdürdü. Perşembe sabahı erken saatlerde, kamu malına zarar vermekten şüphelenilen bir kişi tutuklandı.

VÄSTERÅS’TA BİR APARTMANDA PATLAMA MEYDANA GELDİ
VÄSTERÅS’TA BİR APARTMANDA PATLAMA MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 365 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Perşembe günü gece saatlerinde Västerås'ın Skiljebo bölgesindeki bir apartman dairesinde meydana gelen patlamanın ardından bir kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis, 02.28'de alarma geçti ve Ulusal Bomba Koruma Teşkilatı'ndan bomba teknisyenlerini beklerken daireyi kordon altına aldı.

Apartmanda oturan diğer sakinler, polis tarafından dairelerinde kalmaları konusunda uyarıldı. Polisin bölgesel komuta merkezinde görevli Daniel Vinge, “Kurtarma servisiyle istişare ederek apartmanın güvenli olduğunu ve diğer sakinlerin tahliye edilmesi gerekmediğini değerlendirdik” diyor.

Apartmandaki patlamayla ile ilgili ön soruşturma başlatıldı. Dairede bulunan kişinin yaralanma durumu tam olarak bilinmiyor ve apartmanda yangın çıkmadı. Polis Şefi Stefan Persson yerel gazete VLT’ye, “Yaralanan kişi dairenin dışında, merdiven boşluğunda yaralı olarak bulunduk”diyor.

Perşembe sabah saatlerinde olayın eylemcisi olarak bir şüpheli kişinin yakalandığı polisçe açıklandı. Kişi kamu malına zarar vermekten sorgulanacak.

İsveç Stockholm Västerås Skiljebo patlama apartman Polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ