2 IŞİD’Lİ KADIN 4 ÇOCUKLA İSVEÇ’E İADE EDİLDİ

Suriye’de Kürt teröristlerinin denetimindeki bir kamptan 2 IŞİD’li kadın 4 çocukla İsveç’e iade edildi. Uluslararası ve Organize Suçlara Karşı Ulusal Birim Daire Savcısı Hanna Lemoine, “İsveç'in şüpheli savaş suçlarını soruşturma ve kovuşturma konusunda uluslararası bir taahhüdü var” dedi.

2 IŞİD’Lİ KADIN 4 ÇOCUKLA İSVEÇ’E İADE EDİLDİ
2 IŞİD’Lİ KADIN 4 ÇOCUKLA İSVEÇ’E İADE EDİLDİ Admin
Bu içerik 563 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

TT’nin haberine göre, Dışişleri Bakanı Ann Linde, Suriye'nin kuzeyindeki Kürtlerin denetimindeki bir kamptan sınırdışı edilen iki İsveçli kadın ve dört çocuğun İsveç'e geldiğini doğruladı. Bugün öğleden sonra savcılık, kadınların savaş suçları şüphesiyle tutuklandığını duyurdu

İsveç Uluslararası ve Organize Suçlara Karşı Ulusal Birim Daire Savcısı Hanna Lemoine, “İsveç'in şüpheli savaş suçlarını soruşturma ve kovuşturma konusunda uluslararası bir taahhüdü var” dedi.

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, TT'ye yazdığı bir e-postada, “Güvenlik Polisinin de savunduğu gibi, Dışişleri Bakanlığı personeli, güvenlik personeli ve sosyal makamlardan temsilciler, sınır dışı etmenin mümkün olduğunca kontrollü bir şekilde gerçekleşmesini sağladı” diye yazıyor.

“Arlanda'da kadınlar polis tarafından karşılandı ve çocuklara sosyal yetkililer tarafından bakıldı. Bir terör örgütünü desteklemek için gönüllü olarak Suriye'ye giden kadınlar, eylemleri için ayağa kalkmak zorunda kalacaklar. Sonunda eve dönmelerine izin verilen çocuklar için rahatladım, "dedi.

Ayrıca Ann Linde, “Arlanda'da kadınlar polis tarafından karşılandı ve çocuklara sosyal yetkililere teslim edildi. Bir terör örgütünü desteklemek için gönüllü olarak Suriye'ye giden kadınlar, eylemleri için hesap vermek zorunda kalacaklar. Sonunda eve dönmelerine izin verilen çocuklar için rahatladım" dedi.

Öğleden sonra savcılık, iki kadının savaş suçu şüphesiyle tutuklandığını ve ön soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Uluslararası ve Organize Suçlarla Mücadele Ulusal Birimi'nden daire savcısı Hanna Lemoine, “İsveç'in, şüpheli savaş suçlarını soruşturmak ve kovuşturmak için uluslararası bir taahhüdü vardır. Yetkili adalet kurumları ve  kolluk kuvvetlerinin de yer aldığı ortak bir çalışmayla  işler yürütüldü” ifadelerini kullandı.

Suriye IŞİD Kadınlar sınırdışı terör Kürt İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde Uluslararası ve Organize Suçlarla Mücadele Ulusal Birimi Savcı Hanna Lemoine tutuklama İsveç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ