İSVEÇ’TE ‘MALİK FIRTINASI’ KAOS NEDEN OLDU

İsveç’in batı ve güney bölgelerinde büyük ölçüde etkili olan ‘Malik Fırtınası’ kaos neden oldu. Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu ve yerleşim bölgelerinde elektrikler kesildi. Saniyede 30 ila 40 metre arasında ölçülen rüzgarın hızı problemlere neden oldu.

İSVEÇ’TE ‘MALİK FIRTINASI’ KAOS NEDEN OLDU
İSVEÇ’TE ‘MALİK FIRTINASI’ KAOS NEDEN OLDU Admin
Bu içerik 906 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cuma akşamı başlayan ve cumartesi günü hızını artıran Malik Fırtınası  İsveç’in güney ve batı bölgelerinde etkili oldu. Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu ve yerleşim bölgelerinde elektrikler kesildi. Elektrik kesintileri 38 bin evi etkiliyor. Malmö’de limandaki büyük vinç devrildi. Bir hastanenin çatısına inşaat iskeleleri uçtu.

Köping ve Hallstahammar arasındaki yolda bir elektrik hattının devrilmesinden sonra E18 yolu üzerindeki kesim trafiğe kapatıldı. Onarım çalışmaları tamamlanana kadar trafik başka yollar üzerinden sağlanıyor.

Pazar günü, fırtına uyarıları verilmemesine rağmen, Malik'in sonuçları batı İsveç'teki bazı yerlerde hâlâ hissediliyor (İsveç Meteoroloji Kurumu, batı Götaland ve kuzey Halland kıyılarında yüksek su seviyeleri için sarı uyarıda bulunuyor). Skara'da 2675 numaralı yolda bir araba bir ağaca çarptı, ancak herhangi bir yaralanma bildirilmedi. Kurtarma ekipleri yolun kenarındakii ağaçlarla ilgili bir dizi alarm aldıklarını belitirken, İsveç Ulaştırma İdaresi bu yolların kontrol altına alındığını söylüyor. Skaraborg merkezdeki kurtarma servisinin kısım şefi Ola Jacobsson, “Muhtemelen yapılacak biraz iş vardı, şurada burada trafiği etkileyen birkaç ağaç temizlendiı” diyor.

İsveç Güney İsveç Batı İsveç Malik Fırtınası Kaos
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ