HÜKÜMET, YEŞİLLER VE SOL PARTİDEN EMEKLİ AYLIĞI ATAĞI

Sosyal Demokrat azınlık hükümeti, Yeşiller ve Sol Parti ile birlikte emekli maaşlarının artırılması yönünde bir teklif hazırladılar. Bu teklife göre, emekli maaşları, bu yılın Ağustos ayından itibaren otomatik olarak ödenen vergiden muaf bir ek şeklinde artırılıyor. Bir milyondan fazla İsveçli emekliyi ilgilendiriyor.

HÜKÜMET, YEŞİLLER VE SOL PARTİDEN EMEKLİ AYLIĞI ATAĞI
HÜKÜMET, YEŞİLLER VE SOL PARTİDEN EMEKLİ AYLIĞI ATAĞI Admin
Bu içerik 592 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Hükümet, Sol Parti (V) ve Yeşiller (MP) tarafından sunulan teklife göre, bir milyon emeklinin cüzdanlarına 1.000 kron daha fazla girecek. V lideri Nooshi Dadgostar, teklifi "Modern zamanlardaki en büyük emeklilik reformu" olarak nitelendiriyor.

Teklife göre, ilk ödemenin Ağustos 2022'de gerçekleşmesi bekleniyor. Reformun faturası 9,4 milyar kron yakın olması bekleniyor. Sosyal Sigortalar Bakanı Ardalan Shekarabi (S), bunun nasıl finanse edileceğine dair konularla geri döneceğiz, diyor.

Merkez Partisi olaya eleştirel yaklaşırken ekonomik-politik sözcüsü Martin Ådahl, “9,4 milyar ne yazık ki küçük bir ayrıntı değil. Bunun nasıl finanse edileceğine dair bir açıklama olmamasının büyük bir sorun olduğunu söyleyebilirim” derken şöyle devam ediyor: “Bu artışların en kötü durumda olanlara yapılmasından tamamen yanayız. Ancak bunun uzun vadede nasıl finanse edileceğini açıklamanın mümkün olmaması çok endişe verici. Sanırım birçok emekli bunu düşünüyor. Ayrıca, hükümetin V ve MP'den daha fazla parti olması gerektiğini düşünüyor. Gelecek için istikrarlı olması için daha fazla tarafla konuşmanız gerekiyor. Şimdi istediğimiz şeyin emeklilik grubuyla konuşmaktır” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Sosyal Demokrat Hükümet Emeklilik Reformu Sosyal Sigortalar Bakanı Ardalan Shekarabi Yeşiller Sol Parti Merkez Partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ