VÄSTERÅS’TA İLGİNÇ BİR SOYGUN GERÇEKLEŞTİ

Västerås'ta iki kişi bir okul sınıfını bıçak tehdidiyle soydu. Öğrencilerin yanlarında bulunan bilgisayarlarını toplayarak kaçtılar. Öğretmenler soyguncuların peşine düşerek kovaladılar. Orta İsveç polis bölgesi basın sözcüsü Tobias Ahlén, “Birkaç ekiple olay yerindeyiz. Şu anda ne olduğu konusuna girmek istemiyorum, ancak bir suçu araştırıyoruz” diyor.

VÄSTERÅS’TA İLGİNÇ BİR SOYGUN GERÇEKLEŞTİ
VÄSTERÅS’TA İLGİNÇ BİR SOYGUN GERÇEKLEŞTİ Admin
Bu içerik 865 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Västerås'daki Rudbeckian Lisesi'nde bir polis operasyonu sürüyor. Aftonbladet'in verdiği bilgiye göre, silahlı iki kişi bir sınıfa girerek bıçak tehdidiyle öğrencilerin bilgisayarlarını topladı. Olayda hiç kimsenin yaralanmadığı belirtiliyor. Orta İsveç polis bölgesi basın sözcüsü Tobias Ahlén, “Bize ulaşan bir bilgi yok. Okulda çalışan birkaç ekibimiz var. Şu anda ne olduğu konusuna girmek istemiyorum, ancak bir suçu araştırıyoruz” diyor.

Okuldaki öğrencilere göre, soyguncular bir çantaya topladıkları bilgisayarları alarak kaçtılar. Bir öğrenci, “Belki iki kişiydiler. Öğretmenler peşinden koştu. Sonra onlar çantayı çalıların içine attılar. Akabinde oldukça büyük bir polis operasyonu başladı” diyor.

Öğrenci soyulan sınıfa girmiyorlar ama birçoğunu soyguncuları tanıyor.  Okul müdür yardımcılarından Åsa Kihlström Hägg, “Tabii ki, böyle bir şey olduğunda tatsız. Yaralanmış olabilirsiniz. Sınıflarımızdan biri soyguna maruz kaldı. Bu doğru ve çok üzgünüz. Olayla takip ediyoruz ve öğrencilerle ilgileniyoruz” diyor.

Västerås Soygun Rudbeckian Lisesi bilgisayar bıçak tehdidi Orta İsveç polis Tobias Ahlén öğrenci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ