STOCKHOLM POLİSİ BÜYÜK ÇAPLI UYUŞTURUCU ELE GEÇİRDİ

Pazar günkü Sigtuna yerleşim bölgesindeki bir baskınında polise büyük ikramiye çıktı: Birkaç yüz kilo esrar ele geçirildi. Organize suçla bağlantısı olan iki kişi, son derece ciddi uyuşturucu suçları şüphesiyle tutuklandı. Polise göre, uyuşturucular Stockholm'un suç şebekesine gidecekti, ama polisin önce davranarak uyuşturucuları ele geçirdi.

STOCKHOLM POLİSİ BÜYÜK ÇAPLI UYUŞTURUCU ELE GEÇİRDİ
STOCKHOLM POLİSİ BÜYÜK ÇAPLI UYUŞTURUCU ELE GEÇİRDİ Admin
Bu içerik 679 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polis izleme ve gözetleme ekipleri bir süredir şüpheli bir uyuşturucu kaçakçılığını tespit etmek için çalışıyordu. Pazar günü, soruşturma öyle bir noktaya geldi ki, düğmeye basıldı. Sigtuna Belediyesi'ndeki bir apartman dairesine yapılan baskında alışılmadık derecede büyük bir piyango vurdu. Olay yerine gelen polis, yüzlerce kilo esrar ele geçirdi.

Polisin teorisi, uyuşturucuların Stockholm'daki bir ya da daha fazla suç şebekesine gönderilmeye hazır olduğu yönündedir. Stockholm Kuzey polis bölgesindeki gözetleme bölümünde taktik koordinatörü olan Fredrik Bornesand, “Bu tür el koymanın ciddi suçlarla mücadelede önemli olduğuna inanıyoruz” diyor.

. Fredrik Bornesand, “El koyma alışılmadık derecede büyük ve uyuşturucuları sokaktan kaldırırken aynı zamanda suçluların mali durumunu da kısmen etkiliyor” diyor ve devam ediyor: “Kuzeydeki polis bölgesinde endişe duyduğumuz suç şebekelerine darbe vuruyoruz. Saldırılar genellikle uyuşturucu piyasasıyla ilgili. Orta yaşlarında iki adam, özellikle ciddi bir uyuşturucu suçu şüphesiyle gözaltına alındı” ifadelerini kullanıyor.

Ayrıca Fredrik Bornesand, “Tutukluların organize ve uluslararası suçlarla bağlantıları var. Biri uyuşturucu ilgili olarak tutuklandı. Diğeri kısa bir süre sonra Stockholm'da başka bir yerde tutuklandı. Baskında ele geçirilen esrarla bağlantılı olarak birkaç ev araması yaptığımızı söyleyebilirim” diyor.

Stockholm Stockholm Polisi Esrar Sigtuna Belediyesi ele geçirdi tutuklama Organize suç Şebeke
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ