İSVEÇ ESKİ BAŞBAKANI STEFAN LÖFVEN BM’YE DANIŞMAN OLDU

İsveç eski Başbakanı Stefan Löfven Birleşmiş Milletler Topluluğu’na danışman olarak işe alındı. Stefan Löfven 2021 yılının kasım ayında kendi isteğiyle başbakanlıktan ayrılmuıştı. Aynı zamanda milletvekilliğini de bırakan Löfven, sessiz bir yaşamı yeğlemeyi (tercih) seçmişti.

İSVEÇ ESKİ BAŞBAKANI STEFAN LÖFVEN BM’YE DANIŞMAN OLDU
İSVEÇ ESKİ BAŞBAKANI STEFAN LÖFVEN BM’YE DANIŞMAN OLDU Admin
Bu içerik 710 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç eski Başbakan Stefan Löfven, Liberya'nın eski Cumhurbaşkanı Ellen Johnson Sirleaf ile birlikte Birleşmiş Milletlere (BM) danışmanı olarak görev yapmak üzere Genel Sekreter António Guterres tarafından işe alındığını, Löfven’den sonra Başbakan olan Magdalena Andersson Twitter hesabından açıkladı.

İsveç politikacıları için bu bir ilk değil. İsveçli top politikacılar görevlerini bıraktıklarından sonra gerek BM’de ve organlarında gerekse diğer dünya organisasyonlarında görev alıyorlar. Bu da İsveç’in dünya genelinde saygınlığını fazlasıyla artırıyor.Örneğin, 1953 yılında BM Genel Sekreteri Dag Hjalmar Agne Carl Hammarskjöld, eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı Carl Bildt, BM’de arabuculuk görevi yaptı. Eski Dışişleri Bakanı Jan Eliasson BM’de halen Başkan Yardımcısı olarak bulunuyor. Şimdi de eski Başbakan Stefan Löfven danışman olarak atandı.

İsveç Stefan Löfven eski başbakan BM Birleşmiş Milletler Danışman Carl Bildt Jan Eliasson Dag Hjalmar Agne Carl Hammarskjöld
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ