FİSKSÄTRA’DA ÖLDÜRÜLEN GENÇ ÇETE ÜYESİ ÇIKTI

Stockholm’un doğu semt Nacka’nın Fisksätra’nın merkezinde silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren 19 yaşındaki gencin bölgede faaliet gösteren Vivalla çetesinin üyesi olduğu belirlendi. Gencin çete içerisinde önemli bir role sahip olmadığı ama polisçe tanındığı söyleniyor.

FİSKSÄTRA’DA ÖLDÜRÜLEN GENÇ ÇETE ÜYESİ ÇIKTI
FİSKSÄTRA’DA ÖLDÜRÜLEN GENÇ ÇETE ÜYESİ ÇIKTI Admin
Bu içerik 1061 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Nacka’nın Fisksätra semtinde meydana gelen silahlı saldırının ardından 6 kişinin gözaltına alınması talep edildi. Aftonbladet'in ulaştığı kaynaklara dayanarak verdiği habere göre cinayet kurbanı, Vivalla'daki bir suç grubunun parçası olan 19 yaşında bir çocuk. Önde gelen bir kişi değildi, ancak bir kaynak, polis tarafından önceden tanındığını söylüyor.

Geçen çarşamba gecesi yapılan silahlı saldırı öncesinde bıçaklı bir kavga yaşandı. Kavganın arkasından merkez meydanda bir genç silahlı saldırıya uğrayarak, yaşamını yitirdi. Stockholm Polisi'nin, bazı değerlendirme ve araştırmaların yanı sıra, olayı yakaladığı söylenen güvenlik kameralarını inceledikten sonra yaptığı ilk soruşturma, cinayet şüphelerinin birkaç genç üzerinde yoğunlaşmasına yol açtı.

Özel polis gücü aynı akşam birkaç yere baskın gerçekleştirdi. Yaşları 16-20 olan yedi genç gözaltına alındı ve daha sonra tutuklandı. Pazar günü Cumhuriyet Savcılığı, cinayete karıştıkları iddiasıyla altı kişinin tutuklanmasının talep edildiğini duyurdu. Bir kişi kefaletle serbest bırakıldı, ancak hâlâ saldırıdaki rolünden şüpheleniliyor. Bölge Savcısı Helene Gestrin bu hafta başlarında herkesin suçu inkar ettiğini söyledi.

19 yaşındaki gencin bir kez mahkum edildiği, geçen yıl kasım ayında bir temyiz mahkemesi kararı olduğu belirtildi. Genç, daha sonra, diğer şeylerin yanı sıra, ağırlaştırılmış saldırı ve soygundan hüküm giydi, ancak aynı davada birkaç suçtan da beraat ettiği ortaya çıktı.

Stockholm Nacka Fisksätra silahlı saldırı genç öldürüldü kriminel suç çete çete üyesi Stockholm Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ