İSVEÇ GÜMRÜKLERİNDE BÜYÜK MİKTARDA TRAMADOL ELE GEÇİRİLDİ

İsveç Gümrük kapılarında 2021 yılında 700.000 tabletİN üzerinde tramadol ele geçirildi. Bu, bir önceki yıla göre neredeyse ikiye katlandı ve yakalamaların büyük bir kısmı Güney gümrük bölgesinde gerçekleşti. Güney İsveç Gümrük Bölgesi birim müdürü Henrik Sjökvist, “Uyuşturucu sınıfına giren çok sayıda ilaç buluyoruz” diyor.

İSVEÇ GÜMRÜKLERİNDE BÜYÜK MİKTARDA TRAMADOL ELE GEÇİRİLDİ
İSVEÇ GÜMRÜKLERİNDE BÜYÜK MİKTARDA TRAMADOL ELE GEÇİRİLDİ Admin
Bu içerik 728 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Geçen yıl ağustos ayında, bir gümrük müfettişi uyuşturucu arama köpeğiyle birlikte İsveç'e Öresund Köprüsü'nden giriş yapan bir otobüse bindi. Otobüs koltuklarından ikisinde, 30'lu yaşlarında bir kadın oğluyla birlikte oturuyordu ve Brüksel'den Stockholm'daki erkek arkadaşını ziyarete gittiklerini söyledi. Gümrük müfettişinin ağır bavullar dikkatini çekti ve kontrol etmek için kaldırdı. Bavullardaki kıyafetler arasına gizlenmiş 44.998 adet tramadol tablet ortaya çıktı.

Dagens Nyheter gazetesinde yer alan habere göre, geçen perşembe günü, Malmö Bölge Mahkemesi kadını, inkarına rağmen ağırlaştırılmış uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktan dört yıl hapis cezasına çarptırdı. Kadın savunmasında yolculuk sırasında birinin çantasını değiştirdiğini söylüyor.

2020 yılında İsveç Gümrüğü tarafından yapılan aramalarda ele geçirilen uyuşturucu içeren tramadol 382 bin dolaylarındaydı. Ele geçirme sayısı 2020 yılında ele geçirilen daha az olsa da, İsveç Gümrükleri her zamankinden daha fazla miktarı aramalarında buluyor. Geçen yıl ele geçirilen tablet sayısı, bir önceki yılın neredeyse iki katıydı: 382.287'ye karşı 725.852.

İsveç  Güney Gümrük Bölgesinde birim yöneticisi Henrik Sjökvist, “Uyuşturucu sınıfına giren birçok ilaç ele geçiriyoruz. Anti-deprasyon giderici, bağımlılık yapan ilaçlar. Bundan herhangi bir sonuç çıkarmak benim işim olmayabilir, ancak toplumsal iklimimiz, pandemilerimiz, depresyonumuz, akıl hastalığımız hakkında olabilir. Toplumda buna yönelik bir talep olduğunu anlıyoruz” değerlendirmesini yapıyor.

TRAMADOL NEDİR?

Tramadol, İsveç'te uyuşturucu olarak sınıflandırılan bir ağrı kesicidir. Genellikle tablet şeklinde olmak üzere birkaç farklı ilaçta aktif madde olarak bulunur. Tramadol uyuşturucu ağırlıklı bir ilaçtır. Aynı zamanda morfin ve eroin ile yakından ilişkilidir. Hazırlık önce canlandırıcı bir etkiye, ardından rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

İsveç İsveç Gümrüğü Tramadol İlaç uyuşturucu Malmö Mahkemesi Kadın Belçika anti-depresyon ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ