İSVEÇ’TE BAHARIN MÜJDECİSİ İLK TURNA GÖRÜLDÜ

İsveç pek çok göçmen kuşun geçiş bölgesi konumunda bulunuyor. Turnalar tanınmış konaklama yeri olan Hornborga Gölünde dinleniyor ve sonra yollarına devam ediyorlar. Leylekler, kırlangıçlar kalıcılığı seçiyorlar. Sonbaharda sıcak bölgelere uçuyorlar.

İSVEÇ’TE BAHARIN MÜJDECİSİ İLK TURNA GÖRÜLDÜ
İSVEÇ’TE BAHARIN MÜJDECİSİ İLK TURNA GÖRÜLDÜ Admin
Bu içerik 509 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI                                                                            

Bu baharın ilk müjdecisi olan turnalar, İsveç’te görülmeye başladı. İsveç’te turnaların ilk durak noktası olan Batı Götaland Bölgesindeki Hornborga Gölü (Hornborgasjön) konuklarını ağırlamaya başladı. İlk turnanın keşfi Cumartesi öğleden sonra gözlemlendi, Uzmanlar, ancak diğerlerinin gelmesi biraz zaman alacak, diyor.

Kuş gözlemcileri, muhtemelen bu yıl daha özgür bir baharın özlemini çeken pek çok kişiyiz. Büyük turna sürüleri genellikle Mart ayının sonunda bize geliyor, sonra burada tekrar buluşabileceğimizi umuyoruz, ifadelerini kullanıyorlar.

Hornborga Gölündeki  Naturum (doğa) direktörü Sofie Stålhand, web sitesinde yaptığı bir yorumda, “Bu bahar işaretinin yeni bir baharın yolda olduğuna dair rahatlık ve umut vermesine izin verin” diyor.

Naturum (doğa) gözlemcileri kuzeyden güneye kadar 32 yerde istasyonları var ve göçmen kuşları gözlemliyorlar. Naturum, doğaya açılan bir kapı görevi görüyor. Size, doğada, bulunduğunuz bölgeyi şekillendiren hayvanlar, bitkiler, jeoloji ve kültürel tarih hakkında daha fazlasıyla bilgi veriyor.

Foto: Naturum

İsveç Turna Göçmen kuş İlkbahar Müjdeci Hornborga Gölü Naturum Sofie Stålhand
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ