İSVEÇ UKRAYNA’DAKİ ELÇİLİK PERSONELİNİ AZALTIYOR

Rusya ile Ukrayna arasındaki anlaşmazlıkta henüz bir çözüm bulunamazken, İsveç Kiev’deki büyükelçilik personelini azaltmayı yönünde adımşlar atıyor. ABD, AB ve İngiltere tarafından kışkırtılan ve her türlü silah yardımı yapılan Ukrayna uzlaşmaya pek yanaşmıyor. Bu durum savaş tamtamlarının sesini yükseltiyor.

İSVEÇ UKRAYNA’DAKİ ELÇİLİK PERSONELİNİ AZALTIYOR
İSVEÇ UKRAYNA’DAKİ ELÇİLİK PERSONELİNİ AZALTIYOR Admin
Bu içerik 682 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki büyükelçiliğinde çalışanların sayısını azaltıyor. Dışişleri Bakanı Ann Linde TT'ye yaptığı açıklamada, "Ciddi ve öngörülemeyen güvenlik durumu nedeniyle, Dışişleri Bakanlığı Kiev'deki İsveç Büyükelçiliğine gönderilen personel sayısını azaltmaya karar verdi" dedi. İsveç’e gelmeleri istenen personel ve refakatindeki aileleri, Dışişleri Bakanlığı'nın talebi üzerine çoktan ülkelerine döndüler.

Linde, "Hükümet Ukrayna ve çevresindeki gelişmeleri çok yakından takip ediyor" diyor. Büyükelçilik, gerekli güvenlik önlemleri alınırken şu anda Dışişleri Bakanlığı ile istişare halinde olma kararı uyguluyor. Büyükelçiliğin diplomatik çalışmalarını konsolosluk şubesi kendi faaliyetlerinin yanı sıra  sürdürecek biçimde yardım alacak.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson cumartesi gecesi yaptığı açıklamada, Rusya'nın "1945'ten bu yana Avrupa'daki en büyük savaşı" planladığını söyledi. BBC'ye göre. Johnson, "Her şey, planın bazı yönlerden harekete geçirildiğini gösteriyor" diyor. İstihbarata göre Rusya, Kiev'i işgal etmeyi planlıyor, diye devam ediyor. Bir Rus işgalinin yakın olup olmadığı sorulduğunda, yanıtlıyor: “Korkarım kanıtlar bunun için konuşuyor, hiçbir şey aksini göstermiyor” diyor.

İsveç İsveç Dışişleri Bakanlığı Ann Linde Ukrayna Kiev Büyükelçilik personel azaltmak İngiltere Başbakanı Boris Johnson BBC
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ