SÖDERTÄLJE’DE DÜN ÖLDÜRÜLEN ÇETE ÜYESİNİN İÇİNDE BULUNDUĞU ARABA YEREL POLİTİKACIYA AİT ÇIKTI

Dün akşam saatlerinde 17.21 dolaylarında bir arabada kurşunlanan çete üyesi kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Çete üyesinin kurşunlandığı araba Södertälje yerel politikacısına ait olduğu ortaya çıktı. Bu durumda gösteriyor ki, daha önce basında yer alan haberler doğrultusunda çetelerin Södertälje’de hem kurumların hem de belediyenin içinde faaliyet gösterdikleri anlamına geliyor.

SÖDERTÄLJE’DE DÜN ÖLDÜRÜLEN ÇETE ÜYESİNİN İÇİNDE BULUNDUĞU ARABA YEREL POLİTİKACIYA AİT ÇIKTI
SÖDERTÄLJE’DE DÜN ÖLDÜRÜLEN ÇETE ÜYESİNİN İÇİNDE BULUNDUĞU ARABA YEREL POLİTİKACIYA AİT ÇIKTI Admin
Bu içerik 967 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Salı akşamı Södertälje’de bir kişi otomobilinde kurşunlanarak yaralandı ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Expressen'e göre bu kişi Södertälje çete ağına aitti. Bindiği araba ise,Södertälje'de bir yerel politikacıya ait. Södertälje'deki politikacı partisinin grup lideri, arabanın onun üzerinde olduğunu yeni duydum, diyor. Polis, akşam saatlerinde yaptığı inceleme ve aramalar sonucunda silahlı saldırıyla bağlantılı olduğundan şüphelendikleri yanmış bir araba buldu.

Expressen gazetesinin verdiği bilgiye göre, 25 yaşlarındaki genç adam daha önce de birkaç suçtan hüküm giymişti. Bir polis notuna göre, polisin Södertälje çete ağının genç fraksiyonunda merkezi bir rolü olduğuna inandığını belirtiyor. Kurşunlanan araba, yeni bir Audi S8 Plus, belediyede ve bölgede çeşitli görevlere sahip bir politikacıya ait. Olay yerinden fotoğraflarda, arabanın sürücü koltuğundaki camdan kaç el ateş edildiğini gösteriyor.

Basına yansıyan kimi haberlere göre yerel politikacı herhangi bir suçtan ceza almış ya da kovuşturmaya uğramış görünmüyor. Politikacının Södertälje'deki partisinin grup liderinin Salı akşamı verdiği bilgiye göre, arabanın politikacının akrabalarından biriyle ilişkisi olan bir kişi tarafından kullanılmış olabileceğini ileri sürüyor. Grup lideri, “Kendisinin bu çevreyle herhangi bir bağlantısı olacağına inanmakta güçlük çekiyorum”diyor.

Çarşamba sabahı polis, gece Tveta bölgesinde kurşunlanan kişiyle bağlantılı olabileceğinden şüphelenilen yakılmış bir araba bulduklarını duyurdu.

Södertälje Södertälje Belediyesi yerel politikacı araba çete çete üyesi Ronna cinayet kurşunlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ